Справа № 2-397/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2009 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Кіндяк І.С.
при секретарі Ладур О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тахтаулівської сільської ради Полтавського району про визнання права власності на майно в порядку спадкування , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на майно в порядку спадкування, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2- мати позивача, яка згідно заповіту все своє майно заповіла сину ОСОБА_1.
До складу спадкового майна відноситься житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований в АДРЕСА_1, який розташований на земельній ділянці площею 0,43 га, яка на праві власності належала ОСОБА_2
Після смерті матері , позивач у встановлений законом строк подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, але не має змоги отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом у зв'язку з тим, що державний акт на право власності на землю був втрачений, тобто відсутній правовстановлюючий документ,тому позивач змушений звернутися до суду.
В попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі та надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача Тахтаулівської сільради Полтавського району в судове засідання не з'явився, попередньо надавши заяву про розгляд справи без їх участі, проти задоволення позовних вимог не заперечили.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України, при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу.
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з вищезазначеного, суд вважає за можливе винести рішення по справі при проведенні попереднього судового засідання.
Суд, за наявності відповідних заяв, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, яка склала заповіт, згідно якого все своє майно, де б воно не було та з чого б не складалося, заповіла позивачу ОСОБА_3.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_3, його матір»ю є ОСОБА_2
На підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно ОСОБА_2 належав житловий будинок з господарськими будівлями в АДРЕСА_1.
Відповідно технічного паспорту на садибний (індивідуальний) житловий будинок за померлою ОСОБА_2 зареєстровано житловий будинок з господарськими будівлями, які розташовані за адресою:АДРЕСА_1.
Витяг з технічної документації підтверджує, що власником земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку і ведення особистого підсобного господарства, є ОСОБА_2
Згідно витягу з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру ОСОБА_2 є власником земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку і ведення підсобного господарства площею 0,43 га .
ОСОБА_2 проживала та була постійно зареєстрована в АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою, виданою Тахтаулівською сільською радою Полтавського району.
Згідно ст.. 392 ЦК України, власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст.. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та охоронювані законом інтереси інших осіб.
Позивач є спадкоємцем за заповітом, але не має змоги оформити спадщину, так як на майно відсутні правовстановлюючі документи, тому враховуючи викладене, суд вважає позов обґрунтованим, доведеним в судовому засіданні та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218, 292 ЦПК України, ст.ст. 328, 381, 392, 1216, 1220 - 1223, 1261, 1268 - 1270, ЦК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 - задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, відповідно технічного паспорту, та на приватизовану земельну ділянку площею 0, 43 га для будівництва та обслуговування житлового будинку і ведення підсобного господарства, які розташовані в АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя :