Судове рішення #41442022

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 лютого 2015 р. Справа № 804/1807/15


Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сидоренка Д.В.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська,

до Публічного акціонерного товариства «Дніпроважмаш»,

про стягнення заборгованості у розмірі 266 779,51 грн.


Обставини справи: до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська про стягнення з Публічного акціонерного товариства «Дніпроважмаш» 266 779,51 грн. заборгованості з відшкодування фактичних витрат, пов'язаних з доставкою та виплатою пільгових пенсій, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач не сплатив заборгованість з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Позивач явку свого представника в судове засідання 13.02.2015 року не забезпечив, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про дату та місце судового засідання повідомлений повісткою, яку згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення отримав 05.02.2015 року.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Дніпроважмаш» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 30.04.2002 року (далі - ПАТ «Дніпроважмаш»), що підтверджується копією довідки з ЄДРПОУ серії АА за № 447540 від 04.08.2011 року.

Відповідно до п. «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» Пенсійний фонд України призначає пенсії за віком на пільгових умовах працівникам, зайнятим повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним

Кабінетом Міністрів України.

Стаття 8 зазначеного Закону передбачає, що виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.

Відповідно до частини 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди цим особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Статтею 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено право на пільгове пенсійне забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону (до 01 січня 1992 року) на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством.

При цьому, відповідно до пункту 8 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року №383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2005 року за №1451/11731, застосовуються Списки, затверджені постановою Ради Міністрів СРСР №1173 від 22 серпня 1956 року.

Розрахунки суми відшкодування розраховуються відповідно до підпункту 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 (далі - Інструкція).

Пунктом 6.4 зазначеної Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (п. 6.5 Інструкції).

Пунктом 6.7 цієї Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Як вбачається з матеріалів справи, на адресу відповідача за грудень 2014 року Управлінням Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська направлялись розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсії згідно з п.п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до довідки-розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсії згідно з п.п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» Публічне акціонерне товариство «Дніпроважмаш» станом на 25.12.2014 року має залишок невідшкодованих сум у розмірі 266779,51 грн.

Таким чином, згідно вказаних розрахунків, сума фактичних витрат, що має бути відшкодована відповідачем за грудень 2014 року складає 266779,51 грн.

Проте, у визначені законодавством строки відповідачем не було проведено оплату витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за грудень 2014 року на суму 266779,51 грн.

Згідно із ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості в сумі 266779,51 грн. з фактичних витрат Управління на виплату та доставку пільгових пенсій, яка підлягає стягненню на користь позивача або доказів оскарження розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за грудень 2014 року.

В силу викладеного, суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Дніпроважмаш» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Сухий острів, 3, р/р 26008010694800 ЗАТ АБ «РАДАБАНК» МФО 306500, ЄДРПОУ 00168076) на користь Управління Пенсійного Фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська (49064, м. Дніпропетровськ, пр. Калініна, 52, р/р 25609303013181 в ДОУ ВАТ «Державний Ощадбанк України» МФО 305482, ЄДРПОУ 21928077) 266779,51 грн. заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за грудень 2014 року.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.


Суддя Д.В. Сидоренко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація