Справа № 2-71 / 2007 рік.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 р.
Брусилівський районний суд Житомирської області
В складі: головуючого - судді Седун Ф.В.
При секретарі Довгаленко О. І.
З участю позивача та Представника позивачки ОСОБА_1 Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Брусилів справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
5 січня 2007 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися в суд з позовною заявою до ОСОБА_3 про визнання за ними в рівних частках права власності на спадкове майно -житловий будинок з надвірними будівлями, розташований АДРЕСА_1 . Свої вимоги аргументують тим , що їх мати ОСОБА_4 мала у власності житловий будинок АДРЕСА_1.ІНФОРМАЦІЯ_1 мати померла . Після смерті матері вони подали в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини. Коли звернулись за документами для оформлення спадщину на будинок , то дізнались що право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за їх матір"ю ОСОБА_4 не зареєстровано і їм було рекомендовано звернутись в суд. Вони є спадкоємцями першої черги. Крім них спадкоємцем за правом представлення є ОСОБА_3 Просять визнати за ними право власності на спадкове майно - житловий будинока АДРЕСА_1 в рівних частках , державне мито та судові витрати з відповідача не стягувати.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 він же і представник позивачки ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав з мотивів викладених в позовній заяві. Додатково пояснив , що він та його сестра ОСОБА_2 єдині спадкоємці першої черги по закону. Батько помер давно , ще 30 років тому. Мати проживала у власному будинку в с. Карабачин. Просить позов задовольнити , визнати за ним та за ОСОБА_2 право власності за кожним на 1/2 частину житлового будинку та господарських споруд , розташованих АДРЕСА_1 після смерті матері ОСОБА_4 Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася . Подала в суд письмову заяви про визнання позову, відсутність заперечень по позову та про розгляд справи в її відсутність.
Згідно ст. 169 ЦПК України справа розглядалась у відсутність відповідачки .
Вислухавши пояснення позивача і представника позивачки , вивчивши матеріали справи та дослідивши докази суд рахує , що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав :
Довідка Карабачинської сільської ради , копія технічного паспорта підтверджують , що будинок АДРЕСА_1 належить покійній ОСОБА_4 , зареєстрований і рахується за ОСОБА_4
Копія свідоцтва про смерть свідчить , що ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стор. 2
Копії свідоцтв про народження підтверджують що позивачі є рідними сестрою та братом а покійна ОСОБА_4 є їх матір"ю.
З довідки Житомирського обласного державного комунального підприємства по технічній інвентаризації слідує , що за ОСОБА_4 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 не зареєстровано. Вартість будинку становить 19331 грн.
Згідно ст. 328 ЦК України 2004 року право власності набувається на підставах , що не заборонені законом , зокрема із право чинів. Право власності вважається набутим правомірно , якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
В судовому засіданні встановлено , що позивачі є рідною дітьми покійної ОСОБА_4 та спадкоємцями першої черги її майна по закону. Належність житлового будинкуАДРЕСА_1 покійній ОСОБА_4 знайшла підтвердження в ході судового розгляду.
Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків / спадщини / від фізичної особи, яка померла / спадкодавця / до іншої особи / спадкоємця /.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Копії заяв до Брусилівської державної нотаріальної контори від 26.07.2006 року свідчить , що позивачі звернулись із заявами про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_4.
Тому позов позивачки являється обґрунтованим.
Керуючись ст. ст. 10,11,15, 60, 212-215, 217 ЦПК України , ст. ст.328, 1216, 1217,
1261,1267,1268-1270 ЦК України суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити .
Визнати заОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину житлового будинок АДРЕСА_1 за кожним після смерті матері ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржене в Житомирський апеляційний суд через Брусилівський районний суд . Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.