Судове рішення #414320
Справа N 2-475/2006 N 2-27/2007 Категорія 11

Справа N 2-475/2006 N 2-27/2007 Категорія 11

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

15 січня     2007 року

Брусилівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Грищенка М.В.

при секретарі - Дубчак Н.В.

з участю:

представника позивача -  Козак О.О.

відповідача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Брусилів Житомирської області справу за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області до ОСОБА_1 про спонукання до виконання умов договору купівлі-продажу,

ВСТАНОВИВ:

13.10.2006р. Регіональне відділення Фонду державного майна України по Житомирській області звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про спонукання до виконання умов договору купівлі-продажу, мотивуючи тим, що 2 5 грудня 2000 року між регіональним відділенням Фонду державного майна України по Житомирській області /продавець/ та громадянином ОСОБА_1 /покупець/ був укладений договір купівлі-продажу НОМЕР_1 об"єкта незавершеного будівництва - житлового будинку, який знаходиться за ад­ресою: ІНФОРМАЦІЯ_1

Згідно п.5.3 та п.5.4 договору купівлі-продажу поку­пець зобов"язаний виконувати умови продажу об"єкта на аукціоні, а саме: розібрати об"єкт та впорядкувати земе­льну   під забудовою.

Відповідно   до   загального  терміну  виконання  зо-бов"язань,   встановленого  ст.27  Закону України  "Про приватизацію  державного  майна", зобов"язання за договором мали бути виконані до 25.12.2005р.

Актом поточної перевірки виконання умов договору від 7 червня 2006 року зафіксовано, що житловий будинок розібрано неналежно, земельна ділянка не впорядкована.

Статтями 6, 15 Закону України " Про особливості при­ватизації об"єктів незавершеного будівництва"  передбачено, що одним із способів приватизації  об"єктів незавершеного будівництва є продаж під розбирання. Обов"язковою умовою при відчуження об"єктів незавершеного будівництва під розбирання є умова впорядкування земельної ділянки на протя­зі року.

Згідно з розділом 4 договору купівлі-продажу кожна сторона зобов"язується виконувати обов"язки, покладені на неї договором, сторони несуть матеріальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання  умов договору.

На адресу відповідача була направлена претензія з пропозицією у добровільному порядку  виконати умови дого­вору купівлі-продажу, але відповідь не надійшла.

На підставі договору та ст.ст.526, 527, 530, 629 ЦК України позивач просив зобов"язати відповідача виконати

 

на протязі місяця умови договору купівлі-продажу щодо розбирання житлового будинку та впорядкування земельної ділянки об"єкта незавершеного будівництвом - житлового будинку, який знаходиться за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю і додатково пояснила, що з не­відомих причин в договорі не було вказано терміну виконання зобов"язання про розбирання будинку. Повідомлення про отри­мання відповідачем претензії не було. Не пропонували  від­повідачу внести зміни до умов договору.

Відповідач   в   судовому  засіданні  позов  визнав частково  і в письмових запереченнях зазначив, що в договорі не були вказані строки виконання умов договору, що його, влаштовувало. На протязі шести років претензій від позивача не отримував. В зв"язку з хворобою, відсутністю коштів, розташування будинку у важко доступному місці не може вико­нати вимоги позивача. Просив винести рішення про надання йому 2-3 років для виконання  умов договору.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, вивчивши надані сторонами письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

В судовому засіданні встановлено, що 25 грудня 2000 року між регіональним відділенням Фонду державного майна по Житомирській області /продавець/ та громадяни­ном ОСОБА_1 /покупець/ був укладений договір купівлі-продажу НОМЕР_1 об"єкта незавершеного будівництва - житлового будинку, який знаходиться за ад­ресою:ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно  п.5.3  та п.5.4 договору купівлі-продажу поку­пець  зобов"язаний  виконувати умови продажу об"єкта на аукціоні, а саме: дозволяється розбирання виконаних кон­струкцій  і після розбирання об"єкта    впорядкувати зе­мельну  ділянку під забудовою.  Термін виконання покупцем вказаних зобов"язань в договорі не встановлений.

Актом поточної перевірки виконання умов договору від 7 червня 2006 року зафіксовано, що житловий будинок розібрано неналежно, земельна ділянка не впорядкована.

Докази на підтвердження отримання відповідачем претен­зій позивача відсутні.

Вказані фактичні обставини встановлені судом на під­ставі пояснень представника позивача, відповідача, змісту договору купівлі-продажу незавершеного будівництвом жит-    лового будинку від 25 грудня 2000 року, акту поточної пере­вірки виконання умов договору.

Встановленим   судом   фактичним  обставинам, відповідають  правовідношення, які виникають під час ви­конання зобов"язання.

Згідно зі ст.526 ЦК України зобов"язання має ви­конуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв Ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

 

Згідно  зі ст.530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк / термін/ його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Статтею 27 Закону України "Про приватизацію дер­жавного майна" встановлено, що термін дії зобов'язань, включених до договору купівлі-продажу, за винятком ви­конання мобілізаційних завдань, не повинен перевищувати п"ять років.

Суд вважає, що термін виконання відповідачем зобов'я­зання про розбирання об"єкта незавершеного будівництва та впорядкування земельної ділянки встановлений Законом України "Про приватизацію державного майна" і не повинен перевищувати п"яти років.

Разом з тим встановлення терміну виконання вказаного зобов'язання слід вважати істотною умовою договору купівлі-продажу незавершеного будівництвом житлового будинку, яка не була включена до договору саме продавцем. Така умова істотно змінює зміст зобов'язання покупця.

За таких обставин суд дійшов висновку, що продавець може вимагати виконання зобов'язання у строки, встановлені Законом, не з дати укладення договору, а з моменту пред'явлення вимоги про виконання зобов'язання, а саме, з часу звернення з позовом до суду, так як отримання відповідачем претензії не підтверджено належними доказа­ми .

Зважаючи на часткове визнання позивачем позову про виконання зобов'язання на протязі 2-3 років, суд вважає, що має  бути прийняте рішення про часткове задоволення позову з встановленням строку виконання вказаних зобов'я­зань на протязі двох років в строк до 13 жовтня 2008 року.

Відповідно  до  ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір  в дохід держави в сумі 8 грн. 50коп., на користь позивача судові витрати по інформаційно-технічному забезпеченню розгляду справи в сумі  7грн. 50коп.

З урахуванням викладеного, на підставі ст.ст. 52 6, 530  ЦК України, ст.27 Закону України "Про приватизацію державного майна",керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов регіонального відділення Фонду державного майна

України по Житомирській області до ОСОБА_1

про  спонукання  до виконання умов договору купівлі-продажу

задовольнити частково.

Зобов'язати ОСОБА_1 в строк до 13 жовтня 2008 року виконати умови договору купівлі-про­дажу від 25 грудня 2000 року НОМЕР_1, який був укладений між регіональним відділенням Фонду державного майна України по Житомирській області та ОСОБА_1, в ча-частині зобов'язання покупця про розбирання об"єкта не­завершеного будівництва - житлового будинку, який знахо­диться за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 та впорядкування земельної ділянки під забудовою.

 

Стягнути   з   ОСОБА_1  на  користь регіонального  відділення Фонду державного майна України по  Житомирській  області  7,50 гривень на відшкодування оплати  витрат  на  інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Стягнути   з   ОСОБА_1  в дохід держави судовий збір в сумі 8,50 гривень.

На рішення суду може бути подано заяву про апеля­ційне оскарження або апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення      може      бути      оскаржене   до апеляційного    суду   Житомирської    області    через Брусилівський  районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація