Справа № 2-149/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 лютого 2009 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді В.І. Кравця,
при секретарі А.А. Сегеді,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайсин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , -
встановив :
30.01.2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку терміном три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_5, вказуючи, що з поважних причин - важкого матеріального стану пропустив шестимісячний строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини .
В судовому засіданні позивач просив задовольнити вимоги позову, посилався на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідачки ОСОБА_2, діючий за дорученням ОСОБА_6, вимоги позову визнав , пояснив , що ОСОБА_2 доводилась дружиною померлому, постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, заяви про відмову від спадщини до нотаріальної контори не подавала.
Відповідачі ОСОБА_3 , ОСОБА_1 вимоги позову визнали, пояснили , що спадщину після померлого батька не приймали.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає , що позов підлягає задоволенню з таких міркувань.
Встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_5, цей факт стверджується даними свідоцтва про народження позивача та свідоцтва про смерть спадкодавця(а.с.5,6). До спадкування після померлого ОСОБА_5 також закликаються ОСОБА_1 і ОСОБА_3- діти померлого , які не оспорюють право брата ОСОБА_1 на спадщину та ОСОБА_2 - дружина померлого і мати позивача, яка на час відкриття спадщини постійно проживала разом з спадкодавцем. Ці обставини визнаються сторонами і відповідно до ч.1 ст.61 ЦПК України доказуванню не підлягають.
Спірні правовідносини регулюються:
- ч.3 ст. 1268 ЦК України, яка визначає, що спадкоємець який постійно проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким що прийняв спадщину, якщо він протягом строку визначеного ст. 1270 ЦПК України не заявив про відмову від неї;
- ст. 1272 ЦК України за змістом якої: за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини , суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини .
Оскільки відповідачка ОСОБА_2 на час відкриття спадщини постійно проживала разом з спадкодавцем ОСОБА_5 і відповідно до змісту ст. 1268 ЦПК України вважається такою , що прийняла спадщину та погоджується на продовження строку для подання заяви про прийняття спадщини спадкоємцем ОСОБА_1, який пропустив строк подання заяви до нотаріальної контори з поважних причин, то суд визнає необхідним з метою захисту прав спадкоємця визначити додатковий термін для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 11, 60, 213, 214,215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Визначити ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Мітлинці Гайсинського району Вінницької області додатковий строк три місяці з часу набрання цим рішенням чинності для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок смерті батька ОСОБА_5.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя