Справа № 487/61/15-ц
Провадження № 2-о/487/23/15
РІШЕННЯ
Іменем України
10.02.2015 року. Заводський районний суд міста Миколаєва
в складі : головуючого судді Біцюка А.В.,
секретаря Бавикіної Т.В.,
з участю: заявниці ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м.Миколаєві цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення,
В с т а н о в и в:
13.01.2015 ОСОБА_1 звернулась до суду в порядку окремого провадження із заявою в якій посилаючись на необхідність оформлення спадкових справ на спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_2, яка є її мачухою, просила встановити факту проживання однією сім'єю з померлою.
В судовому засіданні заявниця просила задовольнити заяву, зазначила, що встановлення цього факту має для нього юридичне значення, так як його встановлення дозволить їй документально оформити свої права на спадщину за законом.
Вислухав пояснення заявниці, допитавши свідків, дослідивши письмові докази, суд приходе до такого висновку.
З пояснень заявниці ОСОБА_1 ОСОБА_3 вбачається, що вона проживала разом зі своєю мачухою - ОСОБА_2, однією сім'єю за адресою: АДРЕСА_1 (далі - Квартира). з 1988 року до дня смерті останньої. Вказане житло позивачка та її діти приватизували отримавши його у спільну власність.
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 07.06.2000 року ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Миколаєві.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні підтвердила, що ОСОБА_3 та ОСОБА_2 проживали в Квартирі як одна сім'я на протязі більше 10 років до дня смерті останньої.
Згідно довідки ТОВ «Миколаївдомсервіс» №346 від 05.02.2015р. ОСОБА_3 та ОСОБА_2 проживали в Квартирі з грудня 1998р. до дня смерті останньої.
Статтею 553 ЦК УРСР (ред. 1963р.) встановлено, що предмети звичайної домашньої обстановки і вжитку переходять до спадкоємців за законом, які проживали спільно з спадкодавцем, незалежно від їх черги і спадкової частки, якщо вони проживали з спадкодавцем до його смерті не менше одного року.
Статтею 549 ЦК УРСР (ред. 1963р.) визначено, що визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Так, у п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 р. ,,Про судову практику у справах про спадкування"розяснено, що якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім'єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилася до 1 січня 2004 року тощо.
Дослідженні докази вказують на те, що заявниця проживала постійно проживала однією сім'єю разом з ОСОБА_2 з грудня 1988 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 (включно).
Встановлення вказаного факту має для заявника юридичне значення - можливість оформлення прав на спадщину, тому суд задовольняє його заяву.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212-215, 218, 259 ЦПК України, суд
В и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, задовольнити.
Встановити факт постійного проживання однією сім'єю ОСОБА_1, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2, з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, з грудня 1988 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 (включно).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Заводський районний суд міста Миколаєва в десятиденний строк з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя