Справа №22ц-1054/08
Головуючий в
1 інстанції: Матвейшина О.Б.
Категорія -
Доповідач: Лісіцина А.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2008р. - Колегія суддів судової палати з цивільних справ
апеляційного суду луганської області у складі:
головуючого - Лісіциної А.І.
суддів: Іванової І.П., Парінової І.К.
при секретарі: Войтенко Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську апеляційну скаргу Обласного
комунального підприємства „Луганськвода" на рішення ленінського районного суду м.
Луганська від 07.02.2007р.
у справі за позовом ОСОБА_7 до Обласного комунального підприємства „Луганськвода" про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, -
встановила:
Оскарженим рішенням, ухваленим в заочному порядку, позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Луганська від 19.11.2007р. заява ОКП „Луганськвода" про перегляд заочного рішення залишена без задоволення.
Не погодившись з рішенням, ОКП „Луганськвода" подало апеляційну скаргу, в якій посилаючи на порушення судом норм процесуального і матеріального права, просить рішення скасувати і направити справу на новий розгляд.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, що з'явилися, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її задовольнити.
Місцевий суд помилково прийшов до висновку, що ОКП „Луганськвода" є належно повідомленим про час і місце судового засідання, тому безпідставно ухвалив рішення в порідку заочного розгляду.
У відповідності із ст. 158 ЦПК України розгляд судом цивільної справи відбувається в судовому засіданні з обов'язковим повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
В матеріалах справи не має належних доказів, якиб свідчили, що ОКП „Луганськвода" було повідомленено про час і місце судових засідань, в порядку, передбаченому гл. VII ЦПК України. При таких обставинах, суд не мав підстави застосувувати ч.1 ст. 224 ЦПК України і ухваляти заочне рішення.
Враховуючи наведене, колегія суддів на підставі п.3 ч. 1 ст. 311 ЦПК України приходить до висновку про скасування рішення і направлення справи на новий розгляд. Керуючись ст. ст. 307, 311, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу Обласного комунального підприємства „Луганськвода" задовольнити.
Рішення ленінського районного суду м. Луганська від 07.02.2007р. скасувати. Справу повернути на новий розгляд.
Ухвала набирає чинності негайно. Але протягом 2-х місяців може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.