Судове рішення #41371265

Справа № 163/204/15-к Провадження №11-кп/773/115/15 Головуючий у 1 інстанції:Мосієвич І. В.

Категорія: застосування амністії Доповідач: Денісов В. П.



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 березня 2015 року місто Луцьк

Апеляційний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Денісова В.П.,

суддів - Хлапук Л.І., Міліщука С.Л.,

при секретарі - Власюк О.С.,

з участю прокурора - Радзивилюка І.Ф.,

захисника - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду апеляційну скаргу захисника ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2 на ухвалу Любомльського районного суду Волинської області від 02 лютого 2015 року про відмову в застосуванні Закону України «Про амністію у 2014 році», -

В С Т А Н О В И В :

Вироком Любомльського районного суду Волинської області від 28 травня 2012 року ОСОБА_2 засуджено за ч.3 ст.185, ч.3 ст.15 ч.3 ст.185, ч.1 ст.304 КК України, до 4 років 6 місяців позбавлення волі із застосуванням ст.75, 76 КК України з іспитовим строком 2 (два) роки.

Ухвалою, що оскаржується, відмовлено в задоволенні клопотання захисника про застосування відносно засудженого Закону України «Про амністію у 2014 році».

В апеляційній скарзі захисник просить переглянути його клопотання, скасувати ухвалу суду першої інстанції та на підставі ст.6 Закону України «Про амністію у 2014 році» скоротити наполовину невідбуту частину призначеного ОСОБА_2 покарання.

Заслухавши доповідача, який доповів суть ухвали та доводи апеляції, захисника ОСОБА_1, який апеляцію підтримав та просив застосувати щодо ОСОБА_2 Закон України «Про амністію у 2014 році», прокурора, який апеляцію не визнав і просив ухвалу суду залишити без зміни, перевіривши матеріали справи та доводи апеляції, апеляційний суд прийшов до висновку, що апеляція не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відмовляючи в задоволенні клопотання суд виходив з того, що підстав для застосування до засудженого часткової амністії згідно ст.6 ЗУ «Про амністію у 2014 році» не має, оскільки звільнення від ОСОБА_2 від відбування основного покарання з випробуванням, тобто проходження останнім іспитового строку не є відбуванням покарання.

Так, відповідно до Закону України «Про амністію у 2014 році» від 08.04.2014 року №1185-VII, амністія застосовується на підставі ст.92 Конституції України, положень Кримінального кодексу України і Закону України «Про застосування амністії в Україні».

Відповідно до ст.6 Закону України «Про амністію у 2014 році», яка відповідно до клопотання захисника підлягає застосуванню, постановлено скоротити наполовину невідбуту частину покарання засудженим, що відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, та інші покарання, не пов'язані з позбавленням волі, які не підлягають звільненню від відбування покарання на підставі статей 1-5 цього Закону.

Відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк є обов'язковою ознакою для застосування вказаної статті.

Як вбачається із матеріалів справи засуджений ОСОБА_2 не відбуває покарання, яке йому призначене вироком Любомльського районного суду Волинської області від 28 травня 2012 року.

Застосування амністії до засудженого ОСОБА_2 з інших підстав, передбачених Законом України «Про амністію у 2014 році» суд не знаходить.

За таких обставин, амністія до засудженого ОСОБА_2 не може бути застосована, а тому апеляційний суд вважає ухвалу суду першої інстанції законною та обґрунтованою, і не вбачає підстав для її скасування з мотивів, викладених в апеляційній скарзі.

Зміни внесені до Закону України «Про амністію у 2014 році» та Закону України «Про застосування амністії в Україні», наведені в апеляційній скарзі, не поширюються на осіб, визначених для застосовується амністії, а положення ст.6 не змінювалися, а тому апеляційним судом доводи апелянта в цій частині до уваги не приймаються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.404, 405, 407 КПК України, ст.ст.6, 8, 9, 11 Закону України «Про амністію у 2014 році», Законом України «Про застосування амністії в Україні», апеляційний суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2 залишити без задоволення, а ухвалу Любомльського районного суду Волинської області від 02 лютого 2015 року про відмову в застосуванні Закону України «Про амністію у 2014 році»- без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили, а засудженим, який тримається під вартою, - в той самий строк з дня вручення йому копії ухвали.


Головуючий:

Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація