Справа № 133/2378/14-ц Провадження № 22-ц/772/980/2015Головуючий в суді першої інстанції Слободяний О. Є.
Категорія 48Доповідач Жданкін В. В.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" березня 2015 р. м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Жданкін В.В.
Суддів: Ковальчука О.В., Медяного В.М.
При секретарі: Агеєвій Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 17.12.2014 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про зміну розміру аліментів , -
В С Т А Н О В И Л А :
У липні 2014 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом у якому просить збільшити розмір аліментів, які стягуються з відповідача ОСОБА_4 на її користь на утримання доньки ОСОБА_6, та визначити їх в твердій грошовій сумі в розмірі 1500 грн. щомісячно. Мотивувала позов тим, що вона перебувала у шлюбі з відповідачем, шлюб було розірвано 05.08.2008 року. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з нею. На підставі виконавчого листа, виданого Козятинським міськрайсудом 26.04.2010 року, з відповідача на її користь стягуються аліменти на утримання доньки в розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку відповідача.. Потреби доньки з віком значно зросли і сума стягуваних аліментів є недостатньою для повноцінного забезпечення дитини. Відповідач інших дітей не має, його матеріальний стан значно покращився. Він займається підприємницькою діяльністю, є власником комерційної нерухомості, яку здає в оренду та отримує прибуток, а тому має можливість сплачувати більший розмір аліментів, а тому просить позов задовольнити
Рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 17.12.2014 року у задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.
Непогодившись з вищезазначеним рішенням суду, ОСОБА_2 оскаржила його до апеляційного суду Вінницької області і просила рішення суду І інстанції скасувати як незаконне, постановлене з порушенням норм матеріального та процесуального права та постановити нове яким позовні вимоги задоволити.
Судова колегія, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що скарга не підлягає до задоволення у зв'язку зі слідуючим.
Рішенням Козятинського міськрайсуду від 26.04.2010 року з ОСОБА_4 на користь позивачки було стягнуто аліменти на утримання доньки ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку (доходу) відповідача і становить 750 грн. щомісячно.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач є приватним підприємцем.
Згідно з деклараціями про доходи ОСОБА_4 за 2008 - 2009 роки, відповідач не працював, доходів не отримував.
З податкових декларацій платника єдиного податку- фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 вбачається , що сума його доходу за 2012 рік становила 36700,12 грн., за 2013 рік- 36036, 96 грн. т
обто, має регулярний стабільний дохід від якого сплачує аліменти в розмірі 1/4 частини, також ОСОБА_4 страждає бронхіальною астмою і на його утриманні знаходиться мати ОСОБА_5, 1938 року народження.
Відповідно до ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача аліментів може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Згідно ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось з них.
Відповідно до ст. 183 та ст. 184 СК України за рішенням суду розмір аліментів визначається у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Сімейний кодекс України передбачає підстави для зміни розміру аліментів, визначеного за рішенням суду, але не пов'язує їх зі способом присудження (ч. 3 ст. 181 СК України). Стаття 192 СК України тільки вказує на можливість зміни раніше встановленого розміру аліментів за наявності доведених в судовому порядку підстав, а саме: зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Зокрема, до підстав визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі (що фактично є зміною розміру) ст. 184 СК України відносить: нерегулярний, мінливий дохід платника аліментів, одержання частини доходу в натурі та інші обставини, що мають істотне значення….
Із збільшенням доходів ОСОБА_4, пропорційно збільшується і розмір сплачуваних ним аліментів, оскільки вони стягнуті з нього за рішенням суду у частці.
Враховуючи вимоги ст.ст. 192 та 184 СК України в їх сукупності, та враховуючи, що відповідач має регулярний стабільний дохід, суд першої інстанції дійшов до вірного висновку, що підстав для визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі немає.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що рішення суду І інстанції є законним і обґрунтованим, постановленим з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, тому, апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду залишити без змін.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 291, 303, 307, 308, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 17 грудня 2014 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду Вінницької області набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів з моменту набрання нею законної сили до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Головуючий:
С
удді: