Судове рішення #41353794


Справа № 140/515/15-ц

№2/140/255/15

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.03.2015 року Немирівський районний суд

Вінницької області


в складі головуючого судді Підлипняка М.Д.

при секретарі Путій З.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини без згоди батька, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини без згоди батька. В обґрунтування вимог позивачка вказує, що в них з відповідачем народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірвання з відповідачем шлюбу 19.07.2006 року син проживає з нею та знаходиться на повному її утриманні.

З часу розірвання шлюбу відповідач участі у вихованні та догляді за дитиною не бере, матеріальної допомоги не надає та розвитком дитини не цікавиться. Більше того чинить перешкоди у здійсненні нею заходів спрямованих на покращення здоров'я, її фізичного, духовного та морального розвитку. Крім того відповідач ОСОБА_2 відмовляється надати дозвіл на виїзд неповнолітнього сина ОСОБА_3 за кордон для навчання

В зв'язку з цим позивачка ОСОБА_1 просить суд винести рішення, яким надати дозвіл на виготовлення дитячих проїзних документів на тимчасовий виїзд за кордон сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, без згоди батька.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 просить позов задовільнити в повному обсязі, з мотивів викладених у позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_2, позовні вимоги не визнав. Пояснив, що позивачка не дає йому можливості зустрічатися з дитиною, і крім того він не ознайомлений з умовами навчання сина за кордоном, йому потрібно більш детально визначитись зі здібностями сина та можливістю вибрання навчального закладу в Україні, тому не дасть згоди на виготовлення проїздних документів.

Неповнолітній ОСОБА_3 просить суд надати дозвіл на виїзд його разом з матір»ю за кордон для ознайомлення з навчальним закладом Польщі, щоб на місці визначитись про можливість його вступу до навчального закладу.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 перебували в зареєстрованому шлюбу, який розірвано 19.07.2006 року. Від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою, перебуває на її утриманні. Зазначені обставини підтверджуються копією свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с. 6), про народження сина (а.с.5).

Позивачка ОСОБА_1 бажає відправити свого неповнолітнього сина ОСОБА_3 за кордон для навчання, однак відповідач ОСОБА_2 не надає дозволу для виїзду дитини за кордон.

Згідно ст. 141 СК України батьки мають рівні права та обов'язки щодо дитини. У відповідності до ч. 2 ст. 150 цього ж кодексу батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. За наведених обставин, суд приходить до висновку, що бажання позивачки отримати дозвіл на виїзд дитини за кордон повністю узгоджується з її правами та обов'язками покладеними на неї Сімейним кодексом України, тому суд не вбачає жодних обставин, що обмежують згідно із законодавством право виїзду сина сторін за кордон і вважає, що надання дозволу на виготовлення дитячих проїзних документів та на виїзд за кордон без згоди батька, ОСОБА_2 буде відповідати її інтересам. Відповідач не надав суду доказів того що позивачка має намір вивезти дитину за кордон , що суперечитиме інтересам дитини. Згідно п. 18 «Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення»оформлення паспорта/проїзного документа за наявності заперечень одного з батьків може бути оформлено на підставі рішення суду.

Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» оформлення проїзного документа дитини провадиться на підставі нотаріального засвідченого клопотання батьків або законних представників батьків чи дітей у разі потреби самостійного виїзду неповнолітнього за кордон. У клопотанні зазначаються відомості про дитину, а також про відсутність обставин, що обмежують відповідно до цього Закону право на виїзд за кордон (лише дітей віком від 14 до 18 років). За відсутності згоди одного з батьків неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.

Беручи до уваги те, що відповідач безпідставно не надає згоди на виготовлення документів на тимчасовий виїзд його сина ОСОБА_3 за кордон з метою навчання, враховуючи інтереси дитини, на думку суду, відсутні об'єктивні підстави для відмови відповідача у наданні позивачці згоди на виготовлення документів на тимчасовий виїзд сина. На підставі викладеного суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 213-215, 218 ЦПК України, ст.ст.154,155,171 СК України, ст.ст.2,4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзд в Україну громадян України», п.18 Правил оформлення і видачі паспортів громадянам України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою КМ України № 231 від 31 березня 1995 року ,-

ВИРІШИВ:

Позов задовільнити.

Дозволити ОСОБА_1 виготовлення дитячих проїзних документів на виїзд за кордон ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя АДРЕСА_1, без згоди батька дитини ОСОБА_2 до виповнення дитиною 16-річного віку.

2. Дозволити ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 безперешкодний виїзд за межі України у супроводі матері ОСОБА_1 або іншої уповноваженої особи, без згоди батька ОСОБА_2, з часу постановлення рішення по справі та до досягнення дитиною ОСОБА_3 16-річного віку т.т. до ІНФОРМАЦІЯ_4 року .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Вінницької області.

Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація