Справа № 2-252/09
2009 рік
Рішення
іменем України
18 лютого 2009 року м.Володимир-Волинський
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого: судді Ляшенка О.В.
при секретарі: Шафатинській О.В.
з участю позивача:ОСОБА_1
представника відповідача: Степюк Н.П.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Володимир-Волинський цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Володимир-Волинської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Володимир-Волинської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, що відкрилась після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
В позовній заяві посилаються на ту обставину, що 15 листопада 1995 рокуОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений державним нотаріусом Володимир-Волинської державної нотаріальної контори, за яким на випадок своєї смерті зробила заповітне розпорядження, що належну їй квартиру №2 що по вул.. Коцюбинського, 3 , заповіла їй. ПомерлаОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті позивач являється спадкоємцем за заповітом на спадкове майно, яке належало спадкодавцю та яке зазначено у заповіті.
Шестимісячний строк для прийняття спадщини пропустила з поважних причин. В період, коли треба було подати заяву про прийняття спадщини, перебувала в Росії. Просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини за заповітом строком в один місяць.
В судовому засіданні під час попереднього розгляду справи позивачОСОБА_1 позов підтримала, в своїх поясненнях послалась на обставини, викладені в позовній заяві, просить позов задовільнити і визначити додатковий строк для прийняття спадщини за заповітом, що відкрилась після смерті ОСОБА_2, тривалістю в один місяць.
Представник відповідача за довіреністю Степюк Н.П. позов визнала та не заперечує проти його задоволення.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що позивач по справіОСОБА_1 має право на спадщину після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, як особа, визначена у заповіті, однак пропустили встановлений строк для її прийняття. Дана обставина стверджується копією паспорта позивача, свідоцтва про її шлюб, копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2, копією заповіту та не заперечується відповідачем.
Суд вважає, що позивач пропустила встановлений строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки протягом тривалого часу перебувала за кордоном, дана обставина відповідачем не заперечується, а тому позов підлягає до задоволення і позивачу необхідно визначити додатковий строк для прийняття спадщини, який суд визначає тривалістю в один місяць.
На підставі ст.1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 174, 213-215 ЦПК України, суд-
вирішив:
Позов задовільнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини за заповітом, що відкрилась після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, тривалістю в один місяць.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: