"04" березня 2015 р. Справа № 363/851/15-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 березня 2015 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Підкурганний В.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Глібівської сільської ради Вишгородського району Київської області, треті особи – ОСОБА_2, Управління Держземагентства у Вишгородському районі Київської області про визнання незаконним та скасування рішень Глібівської сільської ради,
ВСТАНОВИВ:
у лютому 2015 року позивач звернулася до суду із названим позовом у якому просить скасувати рішення Глібівської сільської ради Вишгородського району Київської області від 25 квітня 2014 року № 275-40-VI, яким ОСОБА_2 було надано дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо земельної ділянки, площею 0,2428 га; скасувати рішення Глібівської сільської ради Вишгородського району Київської області від 19 серпня 2014 року № 294-43- VI, яким затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості та передано ОСОБА_2 у власність земельну ділянку площею 0,2428 га.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд дійшов наступного.
Відповідно до частини 1 статті 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до статті 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам
Пунктом 1 частини 2 статті 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у справі, оскільки позов не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись статтею 122 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Глібівської сільської ради Вишгородського району Київської області, треті особи – ОСОБА_2, Управління Держземагентства у Вишгородському районі Київської області про визнання незаконним та скасування рішень Глібівської сільської ради.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п’яти днів з дня її проголошення до Апеляційного суду через Вишгородський районний суд Київської області. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя