У Х В А Л А
Іменем України
13 березня 2015 року м. Ужгород
Колегія суддів палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі суддів: Чужі Ю.Г. (головуючий), Кожух О.А., Кондора Р.Ю., при секретарі Марчишаку Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Хустського районного суду від 2 лютого 2015 року по справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів,-
в с т а н о в и л а :
У грудні 2014 року ОСОБА_4 звернулася в суд з зазначеним позовом, посилаючись на те, що з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 28.01.2006 року.
Від цього шлюбу у них народилося троє дочок: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3, які проживають разом з нею.
Відповідач проживає окремо від сім'ї і з квітня 2014 року та коштів на утримання дітей не надає.
Вказувала, що вона здійснює догляд за дітьми і не працює, а тому має право, відповідно до ст. 84 СК України, на утримання від чоловіка, яке він здатний надавати, оскільки працює за кордоном в Росії і отримує щомісяця біля 1000 доларів США заробітку.
Посилаючись на дані обставини та норми СК України просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей у розмірі 700 грн. щомісяця на кожну дитину та 500 грн. щомісяця на утримання дружини.
Рішенням Хустського районного суду від 2 лютого 2014 року позов задоволено частково. Ухвалено стягнути з відповідача на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання дочок ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в розмірі 600 грн. на кожну дитину щомісячно починаючи з 18.12.2014 року до досягнення ними повноліття, а також 200 грн. щомісячно на утримання дружини до досягнення дочкою ОСОБА_7 трьох років.
В обґрунтування апеляційної скарги ОСОБА_3 посилається на невідповідність висновків суду обставинам справи, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, в зв'язку з чим ставить питання про зміну рішення місцевого суду, шляхом стягнення з нього аліментів на утримання дочок ОСОБА_5, ОСОБА_6 та в розмірі 350 грн. на кожну дитину щомісячно починаючи з 18.12.2014 року до досягнення ними повноліття, а у задоволенні вимог про стягнення аліментів на утримання доньки ОСОБА_1 та дружини - відмовити.
В порядку ч. 2 ст. 305 ЦПК України справа розглянута у відсутності сторін, які належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи.
Заслухавши представника апелянта - ОСОБА_8, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд, відповідно до вимог ч. 1 ст. 303 ЦПК України, перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Судом першої інстанції встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 28.01.2006 року.
Від цього шлюбу у них народилося троє дочок: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3, які проживають разом з матір'ю.
Відповідач проживає окремо від сім'ї та коштів на утримання дітей не надає (а.с. 14, 24).
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються за рішенням суду у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі може проводитися судом за наявності заяви платника або одержувача, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення (ч. 1 ст. 184 СК України). В інших випадках аліменти визначаються у частці від заробітку платника (ч. 1 ст. 183 СК України).
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Оскільки доходи відповідача носять нерегулярний, мінливий характер, він не має постійного місця роботи, виїжджає на заробітки за кордон, на думку колегії суддів, висновок суду першої інстанції про стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів на утримання дітей у твердій грошовій сумі є правильним.
Визначаючи розмір аліментів суд з дотриманням вимог ст. 182 СК України врахував матеріальне становище дітей, ту обставину, що мати здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку і не має інших джерел матеріального забезпечення, відсутність у платника аліментів інших утриманців, його молодий вік та вірно й справедливо визначив розмір аліментів на утримання дітей у сумі 600 грн. щомісяця на кожну дитину.
Згідно змісту частини 2 та 4 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на таке утримання дружина має за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Оскільки відповідач регулярно виїжджає на заробітки за кордон і отримує відповідні заробітки, колегія суддів вважає, що він може надавати матеріальну допомогу дружині до досягнення дочкою ОСОБА_7 трьох років.
За таких обставин висновок суду першої інстанції про часткове задоволення позову є правильним.
Суд вірно встановив фактичні обставини справи, правильно застосував матеріальний закон, дотримався процедури розгляду справи та вирішив спір у відповідності з чинним законодавством.
Рішення суду є законним та обґрунтованим і підстав для його зміни чи скасування немає. Доводи апеляції висновків суду не спростовують, а тому до уваги взяті бути не можуть.
Зокрема, твердження апелянта про те, що він не є біологічним батьком молодшої доньки ОСОБА_1 є голослівними та належними і допустимими доказами не підтверджені.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу відхилити.
Рішення Хустського районного суду від 2 лютого 2015 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак протягом двадцяти днів може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Судді:
- Номер: 6/309/85/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 309/4969/14-ц
- Суд: Хустський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Чужа Ю.Г.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.05.2019
- Дата етапу: 24.05.2019