№6-п
ПОСТАНОВА
16 травня 2008 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону у складі: судді підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі СІРЕНЧЕНКО В.В., за участю старшого помічника військового прокурора Київського гарнізону капітана юстиції КОЗАКА А.Т., захисника-адвоката ОСОБА_2., провівши в приміщенні суду попередній розгляд кримінальної справи за обвинуваченням колишнього військовослужбовця Головного управління внутрішніх справ МВС України, прапорщика, -
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Трудове Артемівського району Приморського краю, Росія, українця, громадянина Канади, з вищою освітою, одруженого, такого, що має на утриманні малолітню дитину, призваного на військову службу у лютому 1996 року, не судимого, проживаючого у місті Сейнт-Кетрін, Канада, -
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 408 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Кримінальна справа по обвинуваченню колишнього військовослужбовця Головного управління внутрішніх військ МВС України, прапорщика ОСОБА_1, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 408 КК України, надійшла до військового місцевого суду Київського гарнізону 16 травня 2008 року з постановою військової прокуратури Київського гарнізону від 14 травня цього ж року про закриття справи в порядку ст. 48 КК України в наслідок зміни обстановки.
В постанові прокурор просив кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 закрити в порядку, передбаченому ст. 48 КК України.
В судовому засіданні прокурор не заперечував проти звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та при цьому пояснив, що ОСОБА_1 є громадянином Канади, з військової служби на даний момент звільнений, а тому такі обставини прокурор вважав достатніми для звільнення підсудного від кримінальної відповідальності, а справу щодо нього вважав за необхідне - закрити.
ОСОБА_1, його захисник, кожен окремо суду пояснили, що наполягають на задоволенні Постанови прокуратури про закриття кримінальної справи.
Таким чином, заслухавши доповідь прокурора, обвинуваченого, захисника-адвоката, вивчивши матеріали кримінальної справи, вважаю, що дана справа підлягає закриттю з таких підстав.
Органами досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що він, являючись військовослужбовцем, вирішив не повертатися до місця служби з відрядження у місто Сейнт-Кетрін (Канада), куди його було направлено для участі в чемпіонаті світу з академічного веслування, ухилявся від виконання обов'язків по військовій службі з 31 серпня 1999 року по 07 травня 2008 року.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що 29.09.1999 року наказом командувача ВВ МВС України №187, ОСОБА_1 звільнено з військової служби.
Перебуваючи за межами України, ОСОБА_1 обов'язків по військовій службі не виконував, про себе не заявляв, а весь цей час проживав в м. Сейнт-Кетрін (Канада). В 2000 році ОСОБА_1 одружився з громадянкою Канади ОСОБА_3 і в 2001 році отримав громадянство Канади, має на утриманні малолітню дитину.
Крім того суд бере до уваги обставини даної справи, тяжкість вчиненого злочину, особу винного, вищевикладені пом'якшуючі обставини, що в сукупності істотно знижує тяжкість вчиненого підсудним злочину, те що ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягувався, командуванням по військовій службі характеризується позитивно.
Злочин, передбачений ч. 1 ст. 408 КК України за своєю правовою природою є злочином середньої тяжкості, ОСОБА_1 вперше вчинив злочин середньої тяжкості, є громадянином іншої держави, має на утриманні малолітню дитину, займається суспільно-корисною працею. Наведені вище обставини на час розгляду справи у суді істотно змінили умови життєдіяльності ОСОБА_1 та суттєво вплинули на нього.
За таких обставин військовий суд приходить до висновку, що на час розгляду справи у суді, за вказаних обставин, особа ОСОБА_1 перестала бути суспільно небезпечною, у зв'язку з чим він може бути звільнений від кримінальної відповідальності на підставі ст.. 48 КК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. 48 КК України, ст.ст. 7, 7-1, 248 КПК України, військовий місцевий суд Київського гарнізону, -
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 408 КК України, на підставі ст. 48 КК України - закрити, звільнивши його від кримінальної відповідальності в наслідок того, що дана особа перестала бути суспільно небезпечною.
Міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 - підписку про невиїзд - скасувати.
Постанова може бути оскаржена і на неї може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 7 діб з моменту її проголошення.