№ 4-103
ПОСТАНОВА
про проведення виїмки документів, що становлять банківську таємницю
20 травня 2008 року місто Київ
Заступник голови військового місцевого сулу Київського гарнізону підполковник юстиції Василенко Я.М.. за участю начальника відділу військової прокуратури Центрального регіону України підполковника юстиції Сандула І.М., розглянувши подання старшого слідчого військової прокуратури Цешрального регіону України підполковника юстиції Збариха С.М., погодженого з заступником військової прокуратури Центрального регіону України підполковником юстиції Подосіновим А.О. щодо винесення судом постанови про проведення виїмки даних, що становлять банківську таємницю, у Київській обласній філії АКБ «Укрсоцбанк» (МФО 321013, ЄДРПОУ банку 24889449).
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий Збарих С.М. у своему поданні посилається на те, що під час досудового слідства по кримінальній справі № 0800006 було встановлено, що 10 січня 2000 року було проведено Державну реєстрацію благодійного фонду «Богунець». Метою діяльності цього Фонду є сприяння розвитку .Боярської філії Київського військового ліцею ім. І. Богуна.
Президентом благодійного фонду «Богунець» с полковник ОСОБА_1, який одночасно був начальником навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна, головним бухгалтером цього фонду є ОСОБА_2., яка одночасно була методистом навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна.
В ході проведення перевірки повноти виконання пропозицій за актом ревізії фінансово-господарської діяльності навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна ревізором Департаменту освіти та науки МО України виявлено факти фінансових порушень при будівництві Свято-Миколаївської церкви на території навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна, яка будувалась на кошти фізичних та юридичних осіб через благодійний фонд «Богунець». Вартість окремих робіт по будівництву храму склала більше 90 тис. грн. і здійснена за рахунок коштів прихожан. Кошти з благодійного фонду «Богунець» на ці роботи не витрачались, тому можливе привласнення матеріальних цінностей керівництвом зазначеного фонду.
У зв*язку з цим, є підстави вважати, що зазначені фінансові операції можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Для встановлення об'єктивної істини у справі обов'язковому дослідженню підлягають питання, пов'язані з отриманням коштів навчально-оздоровчим комплексом Київського військового ліцею ім. І. Богуна від благодійного фонду «Богунець», перерахуванням цих коштів на інші рахунки, проведення інших розрахунків з контрагентами, використання отриманих коштів благодійним фондом «Богунець», тощо.
Під час проведення досудового слідства по справі з'ясовано, що всі бухгалтерські документи благодійного фонду «Богунець», а отже єдиним каналом збору описаної інформації залишається вивчення руху готівкових та безготівкових грошових коштів на банківських рахунках благодійного фонду «Богунець».
Прослідкувати рух готівкових і безготівкових грошових коштів на банківських рахунках благодійного фонду «Богунець» можливо тільки за умови вивчення платіжних документів, які були підставою для цього. У відповідності до положень Закону України «Про банки і банківську діяльність» названі документи становлять банківську таємницю, розкриття якої можливо лише з дозволу суду.
Крім того, важливе значення для встановлення об'єктивної істини в справі мають юридичні справи, складені при відкритті зазначених банківських рахунків.
Досудовим слідством встановлено, що благодійний фонд «Богунець» мав банківські рахунки у двох банківських установах, а саме: у Вишневій філії АКБ «Укрсоцбанк» м. Вишневе Києво-Святошинського району Київської області (МФО 319069, ЄДРПОУ банку 24889449) рахунок № 2600830468177; у Київській обласній філії АКБ «Укрсоцбанк» (МФО 321013, ЄДРПОУ банку 24889449) банківський рахунок № 26009405011841.
Приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що названі документи зберегли в собі сліди протиправної діяльності винних осіб і можуть бути засобами для розкриття злочину, а тому можуть являтися речовими доказами по справі, враховуючи достовірність даних про місцезнаходження названих документів, вищевказаний старший слідчий просив суд винести відповідну постанову про розкриття банківської таємниці та проведення виїмки документів. Прокурор в судовому засіданні просив задовольнити вказане подання.
Вивчивши матеріали кримінальної справи, заслухавши думку прокурора, вважаю за необхідне дозволити проведення виїмки вказаних вище даних, що становлять банківську таємницю у Київській обласній філії АКБ «Укрсоцбанк» (МФО 321013, ЄДРПОУ банку 24889449) оскільки їх дослідження мас значення для встановлення істини у даній кримінальній справі.
Враховуючи викладене, керуючись ст., 14-1. ч. 3 ст. 178 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Подання старшого слідчого військової прокуратури Центрального регіону України підполковника юстиції Збариха C.M задовольнити.
Розкрити банківську таємницю у Київській обласній філії АКБ «Укрсоцбанк» (МФО 321013, ЄДРПОУ банку 24889449).
Провести виїмку у Київській обласній філії АКБ «Укрсоцбанк» (МФО 321013, ЄДРПОУ банку 24889449) документів, які становлять банківську таємницю, а саме:
- всіх платіжних документів за період з 01.01.2000 р. по 19.05.2008 p., які були підставою для руху грошових коштів на рахунку № 26009405011841;
· юридичної справи, яка складена при відкритті зазначеного банківського рахунку;
· інформації про рух готівкових та безготівкових грошових коштів на вказаному банківському рахунку (з розшифровкою повних даних про контрагентів та призначення платежу) на магнітних носіях за період з 01.01.2000 року по 19.05.2008 року.
Постанова оскарженню не підлягає.