УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого - судді Малахової Н.М.
суддів: Матюшенка І.В., Жизневської А.В.
при секретарі судового
засідання Жовновській О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвали Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 18 листопада 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору дарування недійсним,
встановила:
Ухвалами Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 18 листопада 2008 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду та скасовано заходи забезпечення позову.
У апеляційній скарзі апелянт просить скасувати вказані ухвали, посилаючись на те, що вона та її адвокат з'явилися в судове засідання, яке було призначено на 15 годин 18 листопада 2008 року, проте воно не відбулося, оскільки суддя була в нарадчій кімнаті по іншій справі. Зазначала, що знаходилася в приміщенні суду майже до 18 годин, повістку про виклик до суду залишила секретарю судового засідання, а в канцелярії уточнення до позовної заяви.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.
Ухвалою суду від 18 листопада 2008 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду з тих підстав, що позивачка повторно без поважних причин не з'явилася у судове засідання ( 4 та 18 листопада 2008 року). Ухвалою суду від 18 листопада 2008 року за заявою ОСОБА_2 скасовано заходи забезпечення позову.
Проте, залишаючи позовну заяву без розгляду та скасовуючи заходи забезпечення позову, суд першої інстанції не звернув уваги на те, що 4 листопада 2008 року у судовому засіданні був присутній був присутній адвокат позивачки, якій згідно зі ст. 44 ЦПК України на підставі ордеру, що є у справі мав повноваження на ведення справи в суді. Крім того, суд не визнав участь позивачки в судовому засіданні обов'язковою.
Тому у суду були відсутні підстави для залишення заяви без розгляду у зв'язку з повторною неявкою позивачки у судове засідання.
Оскільки ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права, то вона підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд до суду першої інстанції.
Скасуванню також підлягає ухвала про скасування заходів забезпечення позову від 18 листопада 2008року, оскільки ці заходи скасовані у зв'язку з залишенням позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст. 303, 304, 307, 312-315 ЦПК України, колегія суддів -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвали Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 18 листопада 2008 року скасувати та направити справу на розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення І з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Справа № 22 ц/120 Головуючий у суді 1-ї інст. Савицька Л.Й.
Категорія 21 Доповідач-суддя Малахова Н.М.