Судове рішення #4123512
Справа №2-а-16849/08

Справа №2-а-16849/08./05/

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2009 року        м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в складі: Головуючого-судді Лабань Г.В., при секретарі: Вересняк А.А.

розглянувши матеріали адміністративного позову №2-а-16849/08. ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про стягнення частини невиплаченої надбавки до пенсії як дитині війни за 2007 рік, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулась в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області про стягнення частини невиплаченої надбавки до пенсії як дитині війни за 2007 рік.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачка є дитиною війни і має право на пільги, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни». Статтею 6 цього Закону передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

Позивачка доплат до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, за 2007 рік не виплачувалася.

На підставі вищенаведеного, позивачка просить суд зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області про стягнення частини невиплаченої надбавки до пенсії як дитині війни за 2007 рік.

Позивачка в судове засідання з'явилась, підтримала позовні вимоги викладені в адміністративному позові.

Представник Управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений.

Суд дослідивши матеріали справи, оцінивши докази вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до пенсійного посвідчення позивачка є дитиною війни та має право на пільги, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України і доплату до пенсії здійснює Управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області, яке є відповідачем за цим позовом.

Згідно ст. 111 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік " у 2007 році підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.

Відповідно до п. 12 ст. 71 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" дія ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни " зупинена на 2007 рік.

Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року, положення ст.29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» щодо доплат до пенсії, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнано неконституційною, тобто такою, що не відповідає Конституції України.

Суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача здійснити підвищення пенсії позивачці за 2007 рік починаючи з 9 липня 2007 року, оскільки рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року у справі за Конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36 частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» (справа про соціальні гарантії громадян) визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення статті 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», за якою підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» виплачується особам, які є інвалідами (крім тих на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.

В той же час суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог позивачці в частині підвищення пенсії дитині війни до 09.07.2007 року з огляду на наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 95 Конституції України виключно законом про Державний Бюджет визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

 

Згідно п. п. 3, 4 ст. 22 Бюджетного кодексу України управління пенсійного фонду, як головний розпорядник коштів місцевого бюджету отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у Законі про Державний бюджет України чи рішення про місцевий бюджет.

Ст. 23 Бюджетного кодексу України передбачено, що управління пенсійного фонду може здійснювати з бюджету будь-які бюджетні зобов'язання та платежі лише за наявності відповідного бюджетного призначення, які встановлюються Законом України про Державний бюджет чи рішенням про місцевий бюджет.

Дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відповідно до п.12 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», який був чинний до дня винесення рішення Конституційного Суду України, зокрема до 09.07.2007 року, було зупинено.

Положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» визнані неконституційними та втрачають чинність лише з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення. Таким чином, враховуючи норми ч.2 ст.152 Конституції України, відповідно до якої закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, рішення Конституційного Суду України N6-pп/2007 від 09.07.2007 року зворотної дії в часі не має, і на період до 09 липня 2007 року не поширюється.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що дії управління, щодо відмови позивачці у перерахунку підвищення до пенсії є неправомірними, оскільки вони не відповідають вимогам Закону України «Про соціальний захист дітей війни», згідно якого позивачка має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та задовольнити позові вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про стягнення частини невиплаченої надбавки до пенсії як дитині війни за 2007 рік.

Керуючись ч.2 ст.152 Конституції України, ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст.158-163 КАС України, суд

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 09.07.2007 року.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в здійснити ОСОБА_1 до щомісячну виплату підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» з урахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 р.

Копії постанови надіслати сторонам.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у не повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація