Судове рішення #4123398

Справа № 2-1158/09

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

12 лютого 2009 року                Франківський районний суд м.Львова

 

в складі: головуючого-судді - Ванівського Ю.М.

при секретарі - Копиняк Т.І.    

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - відділ громадянства, паспортної та іміграційної служби Франківського району м.Львова про визнання особи такою, що втратила право користування житловими приміщеннями,

 

в с т а н о в и в :

 

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловими приміщеннями.

В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що відповідач не проживає у квартирі АДРЕСА_1. Вищевказаним створюються перешкоди в здійсненні права користування позивача на квартиру. Вважає, що відповідач втратив право на проживання в даній квартирі, оскільки він відсутні в ній понад встановлені законом строки. На підставі вищенаведеного просить визнати його втратившим право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, дав пояснення, аналогічні мотивам позовної заяви. Просить позов задоволити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, без поважних причин, хоча належним чином про час та місце слухання справи судом був повідомлений, про причини неявки суд не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав, а саме.

Згідно ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Відповідно до ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

 З копії договору купівлі - продажу квартири від 06.11.1997р. вбачається, що власником квартири по АДРЕСА_1 являється ОСОБА_1.(а.с.7)

Як вбачається з довідки з місця проживання про склад сім'ї і прописку №22.01 від 12.11.2008р. власником є ОСОБА_1. В квартирі зареєстровано двоє осіб: ОСОБА_1, ОСОБА_2 (а.с.9)

Як вбачається з актів ЛКП „Південне” від 17.04.2008р., 17.07.2008р.,18.09.2008р., 6.11.2008р. (а.с.14-17), відповідач в квартирі АДРЕСА_1 зареєстрований, але не проживає.

Таким чином суд приходить до висновку, що відповідач відсутній в квартирі  АДРЕСА_1 понад шість місяців, а тому позов слід задоволити, а відповідача ОСОБА_2 визнати таким, що втратив право користування вищевказаним жилим приміщенням.

Керуючись ст.ст.4,10,60,88,212,215,224-226 ЦПК України, ст.ст.71,72 ЖК України, суд, -

 

в и р і ш и в :

 

      Позов задоволити.

      Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.

      Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10-ти днів з дня складання рішення у повному обсязі. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте Франківським районним судом м. Львова за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

 

 

 

Головуючий                               Ю.М.Ванівський

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація