ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
_________________________________________________________________
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
14 червня 2006 р. Справа № 14/46-06/02-2а
Суддя господарського суду Залімський І.Г. , розглянувши матеріали справи
за позовом: ЗАТ "Вінницькій таксомоторний парк" Голови правління Яремчука Володимира Івановича, юрисконсульта Курілець Любов Григорівни (вул. І.Богуна, 27а, м. Вінниця, 21010)
до:Виконавчого комітету Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59, м. Вінниця, 21000)
про визнання додаткових умов договору недійсними
ВСТАНОВИВ :
До господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява №2-153 від 09.06.06 ЗАТ "Вінницькій таксомоторний парк" до Виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання додаткових умов договору недійсними.
Розглянувши дану позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає поверненню з наступних підстав.
З 1 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 цього Кодексу, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Згідно п. 6 Прикінцевих та перехідних положень КАСУ, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства.
Окружним адміністративним судам, відповідно до ч. 2 с. 18 КАС України, підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Відповідно ж до ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Керуючись п. 6 ч.ч.3,4 ст.ст. 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ :
1. Позовну заяву №2-153 від 09.06.06 на 3-харкушах разом з доданими матеріалами на 51- муаркушах повернути позивачу.
2. Ухвалу направити позивачу рекомендованим листом.
3. У відповідності з п. 2 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.10.93 р. № 7-93 державне мито у сумі 51 грн., перераховане за платіжним дорученням № 822 від 08.06.2006 р. , підлягає поверненню.
Повернення позовної заяви не позбавляює права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Залімський І.Г.