У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Суддя Верховного Суду України Жайворонок Т.Є., розглянувши 13 лютого 2009 року касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Харківської області від 14 серпня 2008 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів; за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
До Верховного Суду України надійшла касаційна скарга ОСОБА_1. оформлена відповідно до вимог законодавства із заявою про поновлення строку на касаційне оскарження судового рішення.
У заяві ОСОБА_1 просить поновити строк на касаційне оскарження, посилаючись на поважність причин його пропуску.
Заява підлягає задоволенню, оскільки причини пропущення строку на касаційне оскарження є поважними.
Рішенням Червонозаводського районного суду м. Харкова від 27 травня 2008 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2. та зустрічних позовних вимог ОСОБА_1. відмовлено.
Рішенням апеляційного суду Харківської області від 14 серпня 2008 року рішення суду першої інстанції змінено. Стягнуто з ОСОБА_1. на користь ОСОБА_2. аліменти на утриманняОСОБА_3. до досягнення ним повноліття у розмірі ¼ частин з усіх доходів, але не менше 30 % прожиткового мінімуму починаючи, з 21 лютого 2008 року. В решті рішення суду першої інстанції залишено без змін.
У касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення апеляційного суду Харківської області від 14 серпня 2008 року, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, і залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Касаційна скарга не може бути прийнята до провадження з таких підстав.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі.
Обґрунтування касаційної скарги ОСОБА_1 не містить доводів, які викликають необхідність перевірки матеріалів справи, наведені ним доводи та зміст оскаржуваного судового рішення також не дають підстави для висновку, що судом при розгляді справи допущені порушення норм процесуального права чи неправильно застосовано норми матеріального права, які передбачені ст. ст. 338 - 341 ЦПК України як підстави для скасування зазначеного судового рішення.
На підставі наведеного та керуючись статтею 325, пунктом 5 частини 3 статті 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження рішення апеляційного суду Харківської області від 14 серпня 2008 року.
Відмовити у відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів; за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Харківської області від 14 серпня 2008 року.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Верховного Суду України Т.Є. Жайворонок