Справа № 591/1608/15-ц
Провадження № 2/591/942/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 березня 2015 року суддя Зарічного районного суду міста Суми Кривцова Г.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 і про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
06.03.2015р. до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1. На виконання вимог ст. 122 КУпАП судом було направлено запит до відділу АДР УДМС України в Сумській області для встановлення місця проживання відповідача. Згідно довідки від 13.03.2015р. відповідач ОСОБА_2 має зареєстроване місце проживання у Зарічному районі м. Суми.
Однак, вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд встановив, що позовну заяву подано від імені позивача особою, яка не має повноважень на ведення справи, так як від імені позивача позовну заяву підписано та подано відповідачем – ОСОБА_2. Однак, відповідно до ч.2 ст. 40 ЦПК України одна й та сама особа не може бути одночасно представником іншої сторони. Тобто, існує пряма заборона процесуального закону, незалежно від наявності повноважень представника, оформлених у будь – який спосіб. Окрім того, з наданої до позовної заяви копії довіреності представника не вбачається його права представляти інтереси довірителя ОСОБА_1 в судах України.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 121 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли заяву подано від імені позивача особою, яка не має повноважень на ведення справи.
На підставі викладеного та керуючись ч. 2 ст. 40, п.3. ч.3 ст. 121 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини – повернути ОСОБА_2.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд міста Суми протягом п’яти днів від дня отримання копії після подання заяви про її апеляційне оскарження.
СУДДЯ