Справа №1-13-08
ВИРОК
іменем України
11 лютого 2008 р. м.Острог
Острозький районний суд Рівненської області в складі: головуючого судді: Штогуна С.Г. При секретарі : Ковальчук Л.М. За участю прокурора: Стасюк Т. Адвоката:
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Острозі справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с.Суйми
Здолбунівського району Рівненської області, українець, громадянин України, освіта
середньо-технічна, розлучений, має на утриманні неповнолітню дитину, тимчасово не
працює, проживає село Плоске Острозького району Рівненської області, раніше не
судимий,
за ст. 122 ч. 1 КК України
встановив:
Суд визнав доведеним, що підсудній ОСОБА_1 25 листопада 2007 року, о 21 год. 15 хв.., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, знаходячись на території військового містечка № 4, що розташоване в с.Плоске Острозького району Рівненської області, під час суперечки, яка виникла між ним та ОСОБА_2, шляхом захвату рукою великого пальця правої кисті руки ОСОБА_2 з послідуючим викручуванням даного пальця, умисне заподіяв для ОСОБА_2 тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому шийки 1 п'ястної кістки правої кисті, деформації великого пальця правої кисті, набряку м'яких тканин навколо великого пальця правої кисті, які відносяться до середнього ступеня тяжкості по критерію довготривалого розладу здоров'я.
Свою вину у вчиненні злочину, підсудній ОСОБА_1 визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому і в судовому засіданні пояснив, що дійсно 25 листопада 2007 року, о 21 год. 15 хв. прийшовши на вищевказаний об'єкт, він побачив що на території перебуває ОСОБА_2, та його дружина, яка чергувала на даній території. Прийшовши до них, він взяв ОСОБА_2 за предмети одягу, а саме курточку і почав вимагати, щоб той вибачився перед ним за нанесену образу. Через це між ними виникла суперечка, під час чого вони почали шарпати один одного за предмети одягу. Під час цього, ОСОБА_2 почав вибачатися перед ним. Після цього він подав руку ОСОБА_2, вимовив слова „миру-мир" і зненацька вивернув йому палець, хоча в цьому не впевнений.
Його вина у вчиненні злочину стверджується також показами потерпілого, свідків.
Так потерпілий ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що ввечері 25 листопада 2007 року між ним, та ОСОБА_1, який перебував у нетверезому стану виник конфлікт і дійсно десь біля 22 год. ОСОБА_1 сказав йому, щоб він вибачився за попередній конфлікт. Коли на вимогу підсудного він вибачився перед ним то ОСОБА_1 на це посміхнувся і продовжував тримати його за одяг. Після цього він взяв його за великий палець правої руки, огорнувши своєю кистю основу великого пальця і сказав: „миру-мир" і різко потягнув його за великий палець правої кисті до себе, в результаті чого в пальці щось тріснуло. Тоді він крикнув дружині, щоб вона втікала в караульне приміщення до начальника зміни. ОСОБА_1 кинувся доганяти її, але він його затримав, схопивши за предмети одягу. Далі, по дорозі до караульного приміщення він зустрів співмешканку ОСОБА_1, якій розповів про те, що сталося. Крім цього перебуваючи в караульному приміщені він розповів про дану подію ОСОБА_3.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що в даний час вона проживає у військовому містечку АДРЕСА_1. 25.11.2007 року приблизно о 21 год. до неї прийшов чоловік на роботу, на той час вона працювала сторожем військової частини А1642. ОСОБА_2 прийшов, з метою нарубати дров для опалення „кунга". Прийшовши, її чоловік почав розказувати, що по дорозі до неї, за ним хтось йшов. Коли ОСОБА_2 зупинявся, то невідома особа також зупинялася. Коли її чоловік зупинився вдруге, то діставши з кишені ліхтар, повернувся назад і посвітив ліхтарем, назад щоб подивитися, хто за ним йде. Невідомою особою виявився ОСОБА_1. ОСОБА_1 почав на її чоловіка лаятися нецензурними словами і хотів його вдарити, але ОСОБА_2 відхилився і ОСОБА_1 по інерції впав на землю. Піднявшись ОСОБА_1, знову хотів вдарити її чоловіка, але останній втік до неї на роботу. Пройшло хвилин 15 після того, як ОСОБА_2 прийшов до неї і вони побачили що до них наближається невідома особа. Нею виявився ОСОБА_1 Після цього сказав для ОСОБА_2, щоб останній вибачився перед ним. ОСОБА_2 попросив вибачення. Тоді не відпускаючи руку з верхнього одягу ОСОБА_2, ОСОБА_1 взяв її чоловіка за праву руку. В цей час подзвонив телефон і вона підняла трубку і почула голос начальника сторожової охорони ОСОБА_5. Вона повідомила, що ОСОБА_1 знаходиться на площадці №45 в стані алкогольного сп'яніння і, що він погрожує її чоловікові. Поклавши слухавку телефону, вона вийшла на вулицю і побачила, що ОСОБА_1 хотів вдарити ОСОБА_2, останній відхилився, а ОСОБА_1 впав по інерції на землю. Після цього ОСОБА_2 крикнув, щоб вони тікали до караульного приміщення. По дорозі вони зустріли співмешканку ОСОБА_1 і вона у них запитала, де її співмешканець, на що вони їй відповіли, що він на 45 площадці.
Свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснив, що на даний час, він працює
сторожем зміни сторожів військової частини А1642, яка знаходиться в с.Плоске Острозького району Рівненської області. 25.11.2007 року о 9 годині він заступив на зміну разом з ОСОБА_1, вони були виставлені на охорону поста №1. Прийнявши зміну, першим на пост заступив він. Близько 21 год. він знаходився біля КПП №2, де чекав зміну, в яку повинен був заступити ОСОБА_1 О 21:40 прийшов на зміну ОСОБА_1 і був у схвильованому стані. Він запитав його, що сталося, на що ОСОБА_1 відповів, що зустрів ОСОБА_2, і між ними виникли непорозуміння, але про подробиці не розповідав. Після цього ОСОБА_1 повідомив його, що йде на площадку №45, де чергувала ОСОБА_4
Через деякий час до вартового приміщення прибігли ОСОБА_2 та його дружина. ОСОБА_2 розповів, про те, що в нього виникла бійка з ОСОБА_1 і останній викрутив йому палець. Близько 23 год. приїхав начальник військового містечка №4 ОСОБА_7. Начальник сторожової зміни ОСОБА_8 зняв його з охорони поста №1 та направив на площадку №45 разом з ОСОБА_4, через те, що вона боялася лишатися самою на даному посту. Де був ОСОБА_1 в той час йому не відомо, так як він на пост не повертався.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснив, що на даний час він працює начальником команди сторожової охорони військової частини А 1642, яка знаходиться в с.Плоске Острозького району Рівненської області. 25.11.2007 року о 9 год. заступила зміна ОСОБА_8 для несення сторожової охорони військової частини А1642. На протязі дня порушень з боку сторожової охорони не виявлено. Приблизно о 22 год. в порядку контролю він зателефонував у вартове приміщення і на дзвінок відповіла ОСОБА_4. Тоді він почув, що в останньої схвильований голос. Коли запитав, що сталось, то остання відповіла, що ОСОБА_1 погрожував для її чоловіка та попросила його негайно прийти до вартового приміщення. Після цього, коли він йшов до вартового приміщення, по дорозі зустрів ОСОБА_1 При цьому побачив, що в останнього на руках була кров. ОСОБА_1 почав і просити пробачення за те, що сталося, а також попросив звільнити його з роботи, але він йому відповів, що не знає за що пробачати його і додав, якщо він не хоче працювати, то хай напише заяву про звільнення з роботи за власним бажанням. Після чого запропонував для ОСОБА_1 піти додому, через те, що останній був у стані алкогольного сп'яніння і дуже збуджений. Він пішов до вартового приміщення, де по дорозі зустрів співмешканку ОСОБА_1 ОСОБА_10. Він її запитав, що сталося, з ОСОБА_1, але вона пояснити нічого не змогла. Після чого він розповів їй, що зустрів ОСОБА_1, також розказав про розмову, яка відбулася між ним та її співмешканцем. Прийшовши у вартове приміщення, він побачив ОСОБА_4 та її чоловіка. ОСОБА_4 розповіла про те, що стався конфлікт між її чоловіком та ОСОБА_1 ОСОБА_2 розповів йому всі подробиці, а саме, що між 21 і 22 год. ОСОБА_2 йшов у вартове приміщення, щоб взяти дозвіл на прохід території поста (площадка №45), де чергувала його дружина ОСОБА_4 По дорозі до вартового приміщення, а саме біля магазину, який знаходиться на даній території ОСОБА_2 зустрівся з ОСОБА_1 і між ними виникла суперечка, яка переросла у бійку. ОСОБА_2 відбившись від ОСОБА_1 побіг на пост до своєї дружини. Прийшовши до дружини він розповів про те, що в нього був конфлікт з ОСОБА_1 Через деякий час на пост, де знаходилось подружжя ОСОБА_2, прибіг ОСОБА_1 і примусив останнього вибачитись перед ним. Ці погрози і вимоги повторювались ОСОБА_1 декілька разів. Відчуваючи небезпеку для свого життя і зваживши на прохання дружини ОСОБА_2 став на коліна і вибачився перед ОСОБА_1, хоча ніякої провини перед ним не відчував. Точного часу він не пам'ятає, але близько 23 год. приїхав старший військового містечка майор ОСОБА_7 і почав встановлювати обставини порушення дисципліни ОСОБА_1 26.11.2007 року о 8 год. прибувши у вартове приміщення, він зустрів ОСОБА_1, останній був у нормальному стані, на питання, що сталося 25.11.2007 року близько 21 год. відповів, що пояснення свого вчинку дав старшому військового містечка №4 і більше нічого пояснити не може.
Свідок ОСОБА_7 пояснив в судовому засіданні, що в даний час, він працює старшим військового містечка №4 військової частини А 1642 яка знаходиться в с.Плоске Острозького району Рівненської області. 25.11.2007 року близько 23 год. йому зателефонував командир військової частини А 1642 майор ОСОБА_11, який повідомив про те, що на території військового містечка №4 виявлені порушення військової дисципліни сторожем ОСОБА_1 Через хвилин 15, він прибув на територію військового містечка №4 військової частини А 1642. Після цього пішов у вартове приміщення, в якому знаходились: начальник групи сторожів ОСОБА_8, начальник сторожової охорони ОСОБА_5 та ОСОБА_2
Про подробиці порушення військової дисципліни ОСОБА_1 він дізнався від ОСОБА_8. Також ОСОБА_8 розповів про те, що відпустив ОСОБА_1 додому близько 19 год. Близько 21 год. ОСОБА_1 повертаючись з дому, на технічній території парку зустрів мешканця військового містечка №4 ОСОБА_2 Між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 виник конфлікт. Через деякий час ОСОБА_1 пішов на пост №4 куди попередньо пішов ОСОБА_2 Між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 знову виник конфлікт. ОСОБА_1 погрожував ножем для ОСОБА_2 У вартове приміщення ОСОБА_1 так і не повернувся. Близько 23 год. він зібрав сторожову охорону, для відібрання пояснень в своєму робочому кабінеті, однак ОСОБА_1 не прийшов. На телефонні дзвінки ОСОБА_1 також не відповідав, тому він був змушений був послати контролера КПП №1 ОСОБА_12, для того, щоб вона пішла в квартиру, де проживає ОСОБА_1 Двері відкрила його співмешканка ОСОБА_10 і сказала, що ОСОБА_1 нікуди не піде, так як сильно п'яний.
Вина підсудного у вчиненні злочину, стверджується також висновком судово-медичної експертизи за № 410 від 05 грудня 2007 року, відповідно до якого у ОСОБА_2 виявлено тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому шийки 1 п'ястної кістки правої кисті. Враховуючи характер та локалізацію тілесних ушкоджень на тілі потерпілого можна стверджувати, що вони не могли виникнути внаслідок самопадіння потерпілого з висоти власного зросту; іншими матеріалами справи.
Таким чином, в судовому засіданні, повністю знайшло своє ствердження обвинувачення підсудного в умисному нанесенні ним тілесних ушкоджень середнього ступеня важкості потерпілому, так як тілесні ушкодження він наніс на грунті неприязних відносин, що виникли під час їх спілкування і дії його слід кваліфікувати за ст. 122 ч.1 КК України.
Обираючи міру покарання суд враховує ступінь і характер суспільної небезпеки вчиненого злочину, особу підсудного, який раніше не вчиняв злочинів, щиро розкаявся у вчиненому, позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні неповнолітніх дітей, молодий за віком, тому його виправлення на думку суду можливе без ізоляції від суспільства.
Цивільний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної та моральної шкоди задоволити в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України суд
засудив:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ст.122 ч.1 КК України і призначити йому покарання - 2\два\ роки позбавлення волі.
У відповідності до ст. 75;76 КК України звільнити його від покарання з випробуванням і визначити випробувальний строк - 2 \два\ роки і зобов'язати його повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця свого проживання.
Цивільний позов задоволити - стягнути із ОСОБА_1 в користь ОСОБА_2 -2630 грн.25 коп.
Речові докази по справі - ніж, знищити після вступу вироку в закону силу.
Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд залишити без змін до вступу вироку в закону силу.
На даний вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Рівненської області на протязі 15 діб через районний суд з дня проголошення