Справа № 373/398/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2015 року Переяслав - Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі :
головуючої судді Овдієнко К.М.
при секретарі Домантович О.П.
з участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Переяславі-Хмельницькому справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 750 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття з подальшою індексацією присудженої суми аліментів.
Свої вимоги позивачка обгрунтовує тим, що з відповідачем з березня 2005 року перебувала у фактичних шлюбних відносинах. Від спільного проживання в них народилася дитина. З серпня 2012 року між ними припиненні будь-які стосунки, разом з дитиною вона переїхала тимчасово проживати за адресою: АДРЕСА_1, а відповідач переїхав проживати до своїх батьків. З того часу батько дитини не проявляє ніякої турботи про сина, не цікавиться його життям та станом здоров'я, кошти на утримання в добровільному порядку не надає, хоч офіційно працевлаштований, але свої доходи приховує та витрачає на власні потреби. Дитина перебуває на повному утриманні матері.
В судовому засіданні позивачка вимоги підтримала.
Відповідач позов визнав частково, просить стягнути аліменти у частці від заробітку, оскільки він офіційно працевлаштований і отримує стабільний дохід.
З пояснень сторін та письмових доказів, які містяться в матеріалах справи, встановлено, що сторони перебували у фактичних шлюбних відносинах з березня 2005 року по серпень 2012 року. У період спільного проживання в них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьком якого є відповідач. Вказані обставини визнані відповідачем, тому згідно ч.1 ст.61 ЦПК України не потребують доказуванню.
Окрім цього, батьківство відповідача підтверджується і копією свідоцтва про народження дитини.
Згідно з довідкою виконавчого комітету Жовтневої сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області від 20.01.2015 № 35 ОСОБА_3 проживає з матір'ю, - позивачкою ОСОБА_1,- та перебуває на її утриманні.
На підтвердження матеріального стану дитини позивачкою надана довідка з Управління праці та соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації від 28.01.2015 № 18 про її доходи, згідно з якою вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку і її щомісячний дохід становив 130 грн.
На підтвердження стану здоров'я дитини надана довідка з Переяслав-Хмельницької ЦРЛ від 21.01.2015 № 31, з якої вбачається, що дитина на «Д» обліку не перебуває.
На підтвердження свого матеріального стану відповідач надав довідку з ТОВ «СТЕЙТ ОІЛ», згідно з якою він працює помічником оператора заправних станцій і розмір його заробітної плати у грудні 2014 року становив - 984 грн., у січні 2015 року - 1507, 42 грн., а в лютому 2015 року - 1498 грн.
Відповідач повідомив, що він неодружений, не має на утриманні інших дітей чи непрацездатних членів сім»ї, стан його здоров»я задовільний
Інші обставини, які мають враховуватися при визначенні розміру аліментів, судом не встановлені.
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються ст.ст.180,181,183,184,191 Сімейного кодексу України.
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За рішенням суду, відповідно до ч.3 ст.181 СК України, кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів, відповідно до ст. 182 СК України, суд враховує: 1) стан здоров»я дитини; 2) стан здоров»я платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст. 183 СК України частка заробітку, яка буде стягуватися як аліменти визначається судом.
Відповідно до ст. 184 СК України суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий заробіток, або частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.
Оцінивши всі докази, суд дійшов до висновку призначити аліменти на утримання дитини в частці від доходу батька, оскільки з матеріалів справи не вбачається підстав для призначення аліментів у твердій грошовій сумі.
Враховуючи стан здоров"я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, відсутність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних осіб, що перебувають на його утриманні, суд дійшов до висновку призначити їх в розмірі 1/ 3 частки від заробітку (доходу) платника аліментів.
На підставі ст.ст.180,181,182,183,184,191 СК України, керуючись ст.ст.10,60, 212,213,214,367 ЦПК України , суд ,-
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який працюює помічником оператора заправних станцій ТОВ «СТЕЙТ ОІЛ», зареєстрований та проживає АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/ 3 частини усіх видів його заробітків (доходів), щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 09 лютого 2015 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
В частині стягнення аліментів у межах виплати за один місяць рішення підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано в установлений строк.
У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: