Судове рішення #4118806

2-491\08

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

м. Донецьк     26 березня 2008 року

Будьоннівський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого судді Кузнецова В.О. при секретарі  Ребрової К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Будьоннівської районної в м. Донецьку ради, про визнання права власності на житлову плоту в порядку спадкування за законом, треті особи не заявляючи позовних вимог ОСОБА_2, ОСОБА_3, -

ВСТАНОВИВ

17 січня 2008 року ОСОБА_1 пред'явила в суд позов до виконавчого комітету Будьоннівської районної в м. Донецьку ради про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування за законом.

У позовній заяві зазначено, що її матері на праві власності належало домоволодіння АДРЕСА_1, яке вона заповідала їй. Після її смерті відкрилося спадкове майно спадкоємцями якого є вона, та батько. Вона як спадкоємець за заповітом прийняла майно, тому що фактично вона несла витрати по похованню й оформленню необхідної документації, утримувала житлову площу в належному технічному стані, оплачували комунальні послуги, та мешкала в будинку.

Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги підтримала пославшись на ті обставини викладені нею в позовній заяві додатково пояснив, що її мати заповіла спірний будинок. Після смерті її матері вона в передбачений законом строк звернулася в нотаріальну контору але їй було відмовлено по тим підставам, що в домоволодінні були не узаконені самовільно збудовані тамбура. її батько та брат відмовився на її користь від належній їм частки в спадковому домоволодінні. Просить суд визнати за нею право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 як спадкоємиці за заповітом.

Представник відповідача виконавчого комітету Будьонівської районної в м. Донецьку ради, треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3 які були належним чином повідомлені про час і місце судового розгляду, в судове засідання не з»з'явилися, від них не надійшла інформація про причини неявки. Тому суд з огляду на згоду позивача, вважає необхідним відповідно вимогам ст.224 ЦПК України затвердити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України) суд встановив наступне.

Як вбачається з договору дарування від 11 липня 1997 року зареєстрованого нотаріусом Конорєвою О.О. обдарована ОСОБА_5 прийняла в дар від ОСОБА_1 домоволодіння АДРЕСА_1.

Зі змісту заповіту від 11 липня 1997 року вбачається, що ОСОБА_5 на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження, належне їй домоволодіння АДРЕСА_1 заповідала ОСОБА_1.

По вимогах ст. 1268 ЦК України спадкоємець, за заповітом або за законом має право прийняти спадщину або його не прийняти.

ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджено свідоцтвом про смерть, виданим відділом реєстрації актів громадянського стану.

Після смерті ОСОБА_5 відкрилося спадкове майно у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1, яке фактично прийняла її дочка ОСОБА_1 але не оформила своїх спадкових прав.

Згідно ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, що починається з моменту відкриття спадщини.

Судом встановлено, що після смерті ОСОБА_5 її дочка ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину, тому що після смерті матері позивачка несла фактичні витрати по її похованню й оформленню необхідної документації, утримувала житлову площу в належному технічному стані, та проживала в неї тобто фактично прийняла спадщину.

Як роз'яснено в п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 27 червня 1983 року №4 (з відповідними змінами й доповненнями) «Про практику розгляду судами України справ про спадкування», передбачений ст.549 ЦК шестимісячний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою зацікавленої особи якщо воно доведе поважність причини його пропуску. Якщо в зазначений строк позивач вступив у керування або володіння спадкоємним майном або його частиною, суд по цих підставах вирішує питання про визнання права на спадкоємне майно, а не про продовження пропущеного строку.

Проаналізувавши й оцінивши зібрані докази в справі в їхні сукупності, суд вважає, що позивачем у відповідності зі ст.60 ЦПК України представлені об'єктивні й достовірні докази про поважну причину пропуску строку на прийняття спадщини. Тому суд вважає за можливе визнати за позивачкою право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 після смерті її матері, тому що строк на прийняття спадщини пропущений з поважної причини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11,60,62,202, 202-1,203 ЦПК України, ст.ст. 1268-1270 ЦК України, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до виконавчого комітету Будьоннівської районної в м. Донецьку ради задовольнити в повному обсязі.

Визнати право власності спадкування за заповітом за ОСОБА_1 на домоволодіння АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_5.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, по письмовій заяві відповідача, що може його представити протягом десяти днів від дня одержання копії рішення.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути представлена протягом десяти днів із дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга подається в Апеляційний суд Донецької області через Будьонівський районний суд м. Донецька протягом 20 днів після заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів із дня проголошення рішення без попереднього оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація