Судове рішення #41185383

Справа № 342/141/15-ц

Провадження № 2/342/154/2015


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


11 березня 2015 року м. Городенка

Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді Федів Л.М.,

секретаря судового засідання Козаченко Л.Д.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2, в якому просить розірвати шлюб між нею та відповідачем, зареєстрований 13.05.2000 року виконавчим комітетом Котиківської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області, актовий запис № 1. В позовній заяві зазначила, що у їхньому шлюбі народилося двоє дітей: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Діти проживають з позивачкою і на повному її утриманні вже декілька років. Причиною розірвання шлюбу є те, що сторони втратили взаємопорозуміння та повагу через те, що мають різні уявлення про сім'ю, часто конфліктують, через що взаємні стосунки стали нестерпними для спільного проживання. Відповідач місяцями не буває вдома, не приймає ніякої участі у вихованні дітей, а також не підтримує дітей матеріально, так, як ніде не працює. Позивачка вважає, що їхній шлюб існує формально, подальше збереження сім'ї з відповідачем неможливе та суперечить її інтересам, тому просить строку для примирення не надавати, шлюб розірвати, неповнолітніх дітей залишити проживати біля неї, після розірвання шлюбу залишити їй прізвище «ОСОБА_1».

В судове засідання позивачка не з'явилася. Подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, просить термін для примирення не надавати.

Відповідач в судове засідання не з'явився із невідомих суду причин, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що стверджується поштовим повідомленням про вручення судової повістки.

Передбачених ч.1 статті 169 ЦПК України підстав для відкладення розгляду справи судом не встановлено, судом прийнято рішення про розгляд справи за відсутності сторін з ухваленням, відповідно до ст. 224 ЦПК України, заочного рішення. Згідно вимог ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив, що шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 13 травня 2000 року в Котиківській сільській раді Городенківського району Івано-Франківської області, актовий запис № 1, що стверджено свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_1, виданим 13.05.2000 р. Котиківською сільською радою Івано-Франківської області.

Від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що доводиться копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, виданого 27 березня 2001 р. Котиківською сільською радою Городенківського району Івано-Франківської області та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що доводиться копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3, виданого 24 березня 2005 р. відділом реєстрації актів цивільного стану Городенківського районного управління юстиції Івано-Франківської області.

Згідно ч. 2 ст. 3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Судом встановлено, що сторони спільно не проживають, не піклуються про побудову сімейних відносин на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги, діти проживають з позивачкою. Сім'я розпалася повністю, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки, тому позов слід задовольнити.

Відповідно до ч.3 ст.160 Сімейного кодексу України, якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла 14 років, визначається нею самою. Тому суд залишає без розгляду вимогу про місце проживання неповнолітнього сина сторін ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки на момент винесення судом рішення останньому вже виповнилося 14 років. Малолітню дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, приймаючи до уваги її інтереси, слід залишити на проживанні з позивачкою.

Відповідно до ст. 113 Сімейного кодексу України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. Зважаючи на прохання позивачки, суд вважає за доцільне після розірвання шлюбу залишити їй прізвище «ОСОБА_1».

На підставі ст.ст. 112-114, 160 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст. 209, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В :


Позов задовольнити.

Розірвати шлюб між гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 13 травня 2000 року в Котиківській сільській раді Городенківського району Івано-Франківської області, актовий запис № 1.

Дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, залишити на проживанні з матір'ю ОСОБА_1.

Після розірвання шлюбу залишити позивачці прізвище «ОСОБА_1».

Шлюб припиняється в день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватись з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: Федів Л.М.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація