Судове рішення #4118197

                                                Р І Ш Е Н Н Я                                                    Справа 2-905/09

 

                                    І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И    

 

   

 

 

13  лютого 2009 року

Личаківський районний суд міста     Львова

 У складі головуючого- судді Гірни к Т.А.

При секретарі  Яричевській І.В.

З участю позивачки  ОСОБА_1 , представника позивача  ОСОБА_2-ОСОБА_1

Представника відповідача  ОСОБА_3

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті   Львові  справу за позовом  ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до  ОСОБА_4  про визнання права власності на квартиру , суд

                                            В С Т А Н О В И В :

        Позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1   звернулись з позовом до відповідачки  ОСОБА_4 / дошлюбне ОСОБА_4  , просять визнати за ними право власності на квартиру  АДРЕСА_1 . В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1  , котра також представляє інтереси позивача ОСОБА_2 за довіреністю , вимоги  підтримала. Мотивує тим , що   позивачами в 2000 році була придбана спірна квартира, хоча в договорі купівлі-продажу   від 30.08. 2000 року такої покупцем значиться відповідачка.  Однак остання не вкладала жодних коштів в таку , оскільки на той час була студенткою.  Вони ж , позивачі в травні 2000 року зняли з  особистих рахунків кошти для придбання житла , яким планували будуть користуватись  усі члени сім»ї. Оскільки  одна дитина на час укладення була неповнолітня , друга проживала в іншій місцевості , а відповідачка навчалась у Львові , тому на неї було  оформлено купівлю спірного  однокімнатного житла.  Дочка поселилась у квартирі , в якій проживала до часу одруження  в 2002 році  з  громадянином іншої держави і з 2003 року постійно  проживає  у Німеччині.  Кілька  разів приїздила . Оскільки при  черговому приїзді на Україну      2008 року висловила намір відчужити житло , в  зв»зку з чим  батько - позивач по справі віддав її документи на квартиру , то змушені звернутись з таким позовом . Вважають , що набули правло на  спірну квартиру , як на власність , оскільки оплати її вартість продавцю ,  вносять оплату,   не забезпечені іншим житлом , а також  у користуванні квартирою мають потребу інші  дві доньки позивачів . В підтвердження позову покликаються на розписки ,  пояснення свідків ,  інші долучені до справи докази  .

               Представник відповідачки ОСОБА_4  за довіреністю  ОСОБА_3 . проти позову заперечив. Мотивує тим , що    його довірителькою у встановленому законом порядку набуто право власності на спірну квартиру , шляхом укладення договору купівлі-продажу , реалізовано право власника оформленням реєстрації  в такій та  проживання до виїзду за  кордон до Німеччини. Періодично приїздить в Україну . Як власник  ,  вправі вільно , на свій розсуд користуватись та розпоряджатися своїм майном .   Просить  врахувати , що позивачами долучено розписки  , із змісту яких підтверджується , що кошти за квартиру  отримано саме від відповідачки , договір купівлі-продажу  оформлений у встановленому законом порядку , право власності зареєстроване . Тому не вбачає жодних правових підстав для задоволення позову.  Враховуючи  мотиви позову  , просить врахувати , що батьки- позивачі по справі забезпечені житлом , а саме кварти рою  у місті ОСОБА_5 ,  мати має частину  власності у  будинку  , крім   того , в цьому ж селі зводиться позивачами новий будинок.  Спірна квартира ніколи  не планувалась  для родини , а є власністю відповідачки. Покликається на  копію договору купівлі-продажу , розписки , інші долучені до справи докази , які просить вважати вичерпними.

          Прокуратура  Львівської області звернулась до суду з лист ом  від 06.10. 2008 року , в якому просила повідомити про розгляд справи   , оскільки бажає вступити  в  інтересах  позивача ОСОБА_2 , котрий є інвалідом 3-ої групи  та самостійно  не спроможний  захистити свої права.   Суд інформував прокурора про дату судового розгляду , у тому числі представник прокуратури про судове засідання  30.01. 2009 року був повідомлений під розписку / а.с. 23 / ,  а також лист суду від  06. 02. 2009 року про судове засідання  13.02. 2009 року , отриманий прокуратурою 09.02. 2009  року , про що наявна відмітка . Однак представник прокуратури не з»явися , представник позивача   ОСОБА_2 -  ОСОБА_1 висловилась про можливість розгляду справи у відсутності і  представника прокуратури  , що суд вважає можливим  , оскільки не суперечить вимогам закону. / а.с. 44/.

                   Перевіривши  матеріали справи , заслухавши сторони , їх представників , суд вважає , що у позові слід відмовити , виходячи з таких мотивів.

                В судовому засіданні встановлено , що  30 серпня 2000 року   державним нотаріусом четвертої львівської державної нотаріальної контори було посвідчено договір , згідно якого  ОСОБА_6 продала , а ОСОБА_4 купила  однокімнатну квартиру  житловою площею  25, 9 м кв  , загальною 40 , 6 м кв - квартиру  АДРЕСА_1 ./ а.с. 37/ Право власності відповідачки на набуте майно зареєстроване  у  ЛОДКБ  БТІ та ЕО , про що свідчить лист вказаної установи  від 04.02. 2009 року/а.с. 41/. Із долучених до справи копій та оглянутих в с удовому засіданні оригіналів розписок  від 15. 08. 2000 року та  від  30.08. 2000 року  вбачається , що продавець  отримала від покупця Космини Х.М.  у  два прийоми гроші  за продану квартиру / а.с.  11,  43/. Твердження позивачки  ОСОБА_1 , про те , що  фактично оплата за житло проводилась за  рахунок  коштів знятих з рахунків позивачів у травні 2000 року  ,  якщо такі обставини і мали місце , однак такі не можуть свідчити про набуття за позивачами право власності на квартиру іншого власника .  В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1  пояснила , що  укладення договору купівлі-продажу квартири  мало місце з участю сторін , що  жодних перешкод для оформлення житла на позивачів не було. Навпаки  пояснила , що позивачами було обмірковано купівлю і що з врахуванням  проживання однієї дочки в іншому місті , неповнолітнього віку  іншої , житло придбалось   на користь відповідачки .  Навчання відповідачки  на час придбання житла  , відсутність вагомих доходів - не дає підстав  для визнання за позивачами  права  власності на належне відповідачці житло.

                   Факт закриття у квітні 2000 року двох рахунків  на ім” я позивача ОСОБА_2  та отримання коштів в сумі відповідно 3000 та 4 000 німецьких марок  не  свідчить про використання саме цих грошей , належних позивачу для придбання   спірного житла по спливу майже 5-ти місяців .   Три долучені до справи заяви  датовані всі 09.09. 2008 року від громадян  ОСОБА_7 ,  ОСОБА_8 ,  ОСОБА_9  про  проведення ремонту у спірній квартирі позивачами - не можуть братись судом до уваги , як доказ підставності позову.  Сама  ОСОБА_1 пояснила , що у квартирі тривалий час ніхто не проживає ,  така не опалюється . Крім того , не відоме є походження вказаних заяв  та кому такі призначались. 

                   Виходячи із змісту позовної заяви   та пояснень позивачки ОСОБА_1 від свого імені та імені іншого позивача ,  слідує , що позивачами ніколи  не оспорювався даний договір  , як і право власності  відповідачки на  придбане житло. Правовстановлюючі документи на квартиру знаходяться у відповідача .  З пояснень позивачки ОСОБА_1 в судовому засіданні слідує , що влітку 2008 року між сторонами стався конфлікт , в зв»язку  з повідомленням відповідачки про  намір  розпорядитись  належною її квартирою , що і спонукало на звернення до суду з даним позовом.    Ні у позовній заяві , ні в судовому засіданні , позивачі не  навели жодних доказів набуття ними права власності на квартиру відповідача .  Долучені до справи численні квитанції про оплату за житло та комунальні послуги  ,  свідчать про те , що усі платежі вносились від імені дійсного власника квартири  - відповідачки по справі .  В самій позовній заяві  позивачі вказують про  проживання відповідачки у квартирі з часу придбання , аж до вибуття в зв»язку з одруженням за межі  України . Отже відсутність у такій відповідачки - є її правом , як  власника , котрий вправі на свій розсуд   діяти по відношенню до належного майна.  З пояснень позивачки ОСОБА_1 в судовому засіданні - протягом тривалого часу у квартирі ніхто не проживає , в 2006 році в такій відключено газ , тому  періодично  в таку заходить вона. Такі пояснення позивачки свідчать  про відсутність у квартирі дійсного власника  , що викликано  її проживанням на  кордоном . Періодичний нагляд за квартирою  позивачів , як близьких родичів власника   -  не свідчить про набуття  аналогічних прав.  Позивачка  ОСОБА_1 не  заперечила  твердження представника відповідача про те , що  позивач  ОСОБА_2   має житло в іншому місті , хоча таке вважає службовим , вона зареєстрована у власному будинку своєї матері , де  володіє часткою , не заперечила факту проведення будівництва  нового будинку в цьому ж селі .Такі пояснення  позивача спростовують  мотиви позову про те , що спірне житло , котре складається з однієї кімнати , купувалось для потреб сім» ї з п «яти осіб . Сама ж ОСОБА_1 пояснила , що ні чоловік , ні дві  інші доньки в такій квартирі ніколи не проживали. В останньому судовому засіданні пояснила , що квартиру купили для відповідачки , як для дочки , а остання в 2008 році повелась з ними непорядно , висловивши намір  продати квартиру .  Лише такі дії спонукали звернутись до суду.

       Із долученої до справи копії  заяви , що посвідчена нотаріально  30 серпня 2004 року   від позивачів , слідує , що відповідачка   зареєстрована у спірній квартирі .  При її виїзді  з України в 2004 році  на постійне місце проживання в Німеччину    повідомляли , що  дочка немає по відношенню до них жодних невиконаних  обов»язків та  майнових зобов»язань.   Отже , усвідомлюючи факт вибуття на інше постійне місце проживання відповідачки , позивачі не   ставили питання щодо спірної квартир , що підтверджує  усвідомлення ними  відсутності жодних прав на це житло.  Суд не виключає  , що позивачами по справі , як   батьками   відповідачки  ,   могла надаватись  , у тому   числі матеріальна  та інша допомога   , в тому числі  могли надаватись і якісь кошти на придбання квартири , що вважає  позивачка  може ствердити  продавець квартири ОСОБА_6 ,  однак  такі дії не свідчать   про набуття  права власності  на  спірну квартиру .  Договір купівлі-продажу чинний ,  про укладення такого достовірно знали позивачі , право власності відповідача не  оспорене .

           Тому суд приходить до переконання про безпідставність позову  і  відмовляє в його задоволенні.

            Одночасно слід вирішити питання скасування забезпечення позову  що відповідає вимогам  ст. 154 ч. 6 ЦПК України .

            Керуючись ст. ст.  10 , 11,  57-61 , 154 ч. 6, 208 , 209, 212-215  ЦПК України , ст. ст.  316, 319 , 321 , 328  ЦК України   , суд

 

                                        В И Р І Ш И В :

 

            В позові  ОСОБА_2 ,  ОСОБА_1 до  ОСОБА_4 про визнання права  власності  на квартиру АДРЕСА_1  відмовити за безпідставністю вимог.

             Скасувати забезпечення позову  у виді накладення арешту  на квартиру АДРЕСА_1, згідно ухвали  Личаківського районного суду міста Львова від 1 жовтня 2008 року.

               На рішення суду  може бути подана апеляційна скарга до  Апеляційного суду Львівської області  в порядку та строки  передбачені ст. ст. 294- 296 ЦПК України.

 

 

 

 

Суддя:

                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація