Судове рішення #41158160

Справа № 344/3488/15-а

Провадження № 2-а/344/235/15

У Х В А Л А


про залишення позовної заяви без розгляду


10 березня 2015 року м. Івано-Франківськ


Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання незаконними дій та бездіяльності державного виконавця, скасування постанов про відкриття виконавчого провадження, скасування постанов про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач 06.03.2015 року звернувся в суд з адміністративним позовом до Відділу Державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання незаконними дій та бездіяльності державного виконавця, скасування постанов про відкриття виконавчого провадження, скасування постанов про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.

Згідно ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Відповідно до ч. 2 ст. 181 КАС позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Як зазначається п.15 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» частиною другою статті 181 КАС України встановлено спеціальні строки звернення до суду. Так, рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби може бути оскаржено у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, а щодо оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій - у триденний строк. У разі порушення цього строку судам слід застосовувати приписи статті 100 КАС України, за якими адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Згідно відмітки про поступлення адміністративного позову ОСОБА_1, такий поступив в суд 06.03.2015 року. Як вбачається із змісту позовної заяви позивач 21.01.2015 року отримав інофрмації з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, згідно якої він переконався, що державний виконавець – заступник начальника відділу Державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції ОСОБА_2 не вчинив жодної дії стосовно закінчення виконавчих проваджень у звязку із добровільною сплатою штрафів. В позовній заяві позивачем не вказано поважних причин, з яких він пропустив строк на звернення в суд з даним позовом, а тому підстав для поновлення пропущеного строку немає.

Частиною 1 ст. 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Суд "шукає" підстави для поновлення строку виключно з ініціативи та в межах доводів особи, яка подала позовну заяву. Виходячи з принципу змагальності, суд не може визнавати строк звернення до суду пропущеним з поважних причин з підстав, на які не покликається особа, яка звернулася до суду.

Частиною 2 вказаної статті визначено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно з пунктом дев'ятим частини першої ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо її подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

За таких обставин позовну заяву ОСОБА_1 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення слід залишити без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 181, 155 КАС України, п.15 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» –

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання незаконними дій та бездіяльності державного виконавця, скасування постанов про відкриття виконавчого провадження, скасування постанов про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена протягом п’яти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області.




Суддя О.А. Татарінова










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація