Справа № 22а - 254
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2008 року.
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області у складі:
головуючого судді Козака І.О.,
суддів Дикун С.І., Демковича Ю.Й.,
при секретарі Стечишин Л.С.,
з участю апелянта ОСОБА_1 та представника позивача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тернополя цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 24 вересня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Тернопільської міської ради /надалі «рада»/ про визнання права власності на приміщення,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 24.09.07 задоволено позовні вимоги ОСОБА_3, визнано за останнім право власності на реконструйоване нежитлове підвальне приміщення площею 18,9 м кв. у будинку по АДРЕСА_1.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду першої інстанції, як таке, що постановлене із порушенням норм процесуального права, а справу направити на новий судовий розгляд.
Порушення норм процесу вбачає у розгляді справи в її відсутності, оскільки спором зачіпаються її права та інтереси.
У суді апеляційної інстанції ОСОБА_1 підтримала вимоги скарги, пославшись на мотиви, викладені в ній.
Представник позивача заперечив щодо задоволення скарги.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши доповідача, пояснення учасників процесу, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити, виходячи із наступних мотивів.
У силу п. 4 ч. 1 ст. 311 ЦПК України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд, якщо суд вирішив питання про права та обов'язки осіб, які не брали участі в справі.
Так, позивач звернувся із вимогами про визнання за ним права на підвальне приміщення площею 18,9 м кв. у будинку по АДРЕСА_1.
Встановлено, що у зазначеному будинку апелянтом набуте житлове приміщення на підставі договору дарування від 12.12.03, яке перейшло до попередніх власників у процесі приватизації.
У силу ч. 2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних
приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї і т. ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.
Оскільки апелянт є співвласником допоміжних приміщень у зазначеному будинку й при вирішенні спору не була залучена до участі в розгляді спору, тому колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції вирішив питання про права та законні інтереси зазначеної особи й з цих підстав оспорюване рішення слід скасувати, а справу передати у той же суд на новий розгляд.
Керуючись ст. ст. 218, 303, 304, 307, 311,315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 24 вересня 2007 року скасувати.
Справу направити у той же суд на новий розгляд.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців шляхом подання касаційної скарги.