копія
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
16 серпня 2006 року |
|
м. Київ |
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
Головуючого |
Чумаченко Т.А. |
||
суддів: |
Горбатюка С.А. Гуріна М.І. Кобилянського М.Г. Юрченка В.В. |
|
|
секретар судового засідання Пархоменко О.В.,
за участі представника Регіонального управління Департаменту з питань адміністративного акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Волинській області Паркевич Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (далі - СПД ФО ОСОБА_1) до Регіонального управління Департаменту з питань адміністративного акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України (далі - РУ ДААК ДПАУ) у Волинській області про визнання недійсним рішення про застосування фінансових (фінансових) санкцій за касаційною скаргою СПД ФО ОСОБА_1 на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 26 липня 2005 року у цій справі,
в с т а н о в и л а :
У грудні 2004 року СПД ФО ОСОБА_1 у господарському суді Волинської області пред'явив позов до РУ ДААК ДПАУ у Волинській області, просив визнати недійсним рішення відповідача від 26 березня 2004 року НОМЕР_1 про застосування до нього, як до суб'єкта підприємницької діяльності, фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 3400 грн.
Вимоги мотивував тим, що спірне рішення не відповідає чинному податковому законодавству, оскільки фінансову санкцію до нього застосовано з урахуванням суми реалізації товару у належній йому торговій точці, а не з партії товару, отриманого для реалізації, що на його думку не відповідає положенням абзацу 5 частини другої статті 17 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (із змінами та доповненнями) (далі - Закон № 481).
Рішенням господарського суду Волинської області від 28 лютого 2005 року позов СПД ФО ОСОБА_1 задоволено. Визнано недійсним рішення РУ ДААК ДПАУ у Волинській області НОМЕР_1 від 26 березня 2004 року.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 26 липня 2005 року апеляційну скаргу РУ ДААК ДПАУ у Волинській області задоволено. Рішення господарського суду Волинської області від 28 лютого 2005 року скасовано, прийнято нове рішення, яким в задоволенні позову СПД ФО ОСОБА_1 відмовлено.
У касаційній скарзі СПД ФО ОСОБА_1 просить скасувати постанову Львівського апеляційного господарського суду від 26 липня 2005 року як таку, що прийнята з порушення норм матеріального та процесуального права та залишити в силі рішення господарського суду Волинської області від 26 лютого 2005 року.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, пояснення представника відповідача, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі та повноту їх встановлення, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.
ОСОБА_1 у встановленому порядку зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності, ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, як слідує з матеріалів справи та його касаційної скарги, не мав.
19 березня 2004 року у торговій точці, яка належить йому, працівниками податкової служби виявлено факт здійснення торговим працівником ОСОБА_2 роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії та без наявності засвідченої постачальником копії сертифіката відповідності або сертифіката про визнання.
На підставі акту перевірки 26 березня 2004 року начальником РУ ДААК ДПАУ у Волинській області прийнято рішення про застосування до СПД ФО ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3400 грн.
Судом апеляційної інстанції до даних спірних правовідносин правильно застосовані положення Закону України від 04 грудня 1990 року № 509-Х11 "Про державну податкову службу в Україні" (далі - Закон № 509), Закону № 481 та Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790.
Є правильним й висновок суду про відсутність ознак перевищення повноважень посадовими і службовими особами податкової служби при проведенні перевірки торгової точки позивача.
Доводи касаційної скарги ОСОБА_1 висновки суду першої інстанції не спростовують, оскільки ґрунтуються на помилковому розумінні чинного податкового законодавства.
Оскільки суд апеляційної інстанції не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні оскаржуваного судового рішення то підстав для його скасування чи зміни немає.
Керуючись статтями 210, 220, 223, 224 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу СПД ФО ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 26 липня 2005 року у адміністративній справі за позовом СПД ФО ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту з питань адміністративного акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Волинській області про визнання недійсними рішення про застосування фінансових санкцій залишити без змін.
Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту проголошення.
Судді: (підписи)
З оригіналом згідно
Суддя: