АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
У Х В А Л А[1]
03 березня 2015 року суддя судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду м. Києва Кирилюк Г.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ЕККО» на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 09 грудня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ЕККО» про визнання незаконним звільнення, поновлення на роботі, виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу, -
встановив:
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 09 грудня 2014 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ПрАТ «СК «ЕККО» про визнання незаконним звільнення, поновлення на роботі, виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу.
На вказану ухвалу суду ПрАТ «СК «ЕККО» подало апеляційну скаргу в якій просить її скасувати та постановити нову, якою позовну заяву повернути Шевченківському районному суду м. Києва для повторного вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Подана апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом з таких підстав.
За змістом п.5 ч.1 ст.293 ЦПК України окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності.
Проте, апеляційна скарга ПрАТ «СК «ЕККО» на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 09 грудня 2014 року подана з посиланням на таку підставу скасування ухвали про відкриття провадження, як недотримання правил підвідомчості.
Підвідомчість - це віднесення до відання (сфери дії) певного юрисдикційного органу спорів про право.
Підсудність - розмежування компетенції щодо розгляду та вирішення цивільних справ між судами загальної юрисдикції.
Оскарження ухвали про відкриття провадження у справі з підстав недотримання правил підвідомчості ЦПК України не передбачено.
Відповідно до ч.2 ст.293 ЦПК України у разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Враховуючи наведене, справа підлягає направленню до суду першої інстанції для вирішення питання про повернення апеляційної скарги в частині оскарження ухвали з підстав порушення правил підвідомчості.
Керуючись ч. 2 ст. 293 ЦПК України, -
ухвалив:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ЕККО» про визнання незаконним звільнення, поновлення на роботі, виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу направити до Шевченківського районного суду м. Києва для вирішення питання про повернення апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ЕККО» на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 09 грудня 2014 року. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Справа № 22-ц/796/4914/2015
Головуючий у суді першої інстанції: Мальцев Д.О.
Доповідач у суді апеляційної інстанції: Кирилюк Г.М.