ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
Головуючого: Шипуліної Т.М.,
суддів: Карася О.В., Маринчак Н.Є., Степашко О.І., Усенко Є.А.,
розглянула в порядку попереднього розгляду касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Козятинського міськрайонного суду від 11 липня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Вінницької області від 04 жовтня 2005 року по справі за скаргою ОСОБА_1 на неправомірні дії заступника голови ради суддів в Житомирській області Шеніна П.О..
Заслухавши доповідь судді Шипуліної Т.М., перевіривши доводи касаційної скарги щодо правильності застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, а також правової оцінки обставин у справі, колегія -
В С Т А Н О В И Л А :
В травні 2005 року ОСОБА_1 звернувся в суд із скаргою на неправомірну бездіяльність заступника голови ради суддів в Житомирській області Шеніна П.О., яка, на його думку полягала в наданні формальної відповіді на його скаргу на дії суддів Апеляційного суду Житомирської області, які порушили його конституційні права шляхом зволікання з своєчасним розглядом скарги на другу частину рішення місцевого Попільнянського суду від 16.09.1998 року про поновлення ОСОБА_1 на роботі та зволікання з розглядом відмови від позову.
Вважаючи, що суб'єктом оскарження не були здійсненні певні заходи щодо розгляду по суті його скарги, просив визнати незаконною бездіяльність заступника голови ради суддів в Житомирській області Шеніна П.О.
Ухвалою Козятинського міськрайонного суду від 11 липня 2005 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Вінницької області від 04 жовтня 2005 року в прийнятті скарги ОСОБА_1 на неправомірні дії заступника голови ради суддів в Житомирській області Шеніна П.О. - відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, позивач 28 листопада 2005 року звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15 червня 2006 року, позивачу поновлено строк на касаційне оскарження, касаційна скарга була прийнята до провадження суду, по ній відкрито касаційне провадження.
В касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати судові рішення та розглянути справу по суті позовних вимог, оскільки суд першої та апеляційної інстанції неправильно застосували норми матеріального права.
Касаційну скаргу позивача необхідно залишити без задоволення, а ухвали суду першої та апеляційної інстанцій без змін з огляду на наступне.
Суд першої та апеляційної інстанцій, відмовляючи в прийнятті скарги ОСОБА_1 до провадження правильно виходили з наступного.
За змістом ч.1, ч.3 ст. 14 Закону України «Про судоустрій України», суди здійснюють правосуддя самостійно, судді при здійсненні правосуддя незалежні від будь-якого впливу, нікому не підзвітні і підкоряються лише закону.
Органи та посадові особи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, громадяни та їх об'єднання, а також юридичні особи зобов'язані поважати незалежність суддів і не посягати на неї.
Відповідно до ст. 102 зазначеного Закону, для вирішення питань внутрішньої діяльності судів в Україні діє суддівське самоврядування, тобто самостійне колективне вирішення зазначених питань професійними суддями.
До питань внутрішньої діяльності судів належать питання організаційного забезпечення судів та діяльності суддів, соціальний захист суддів та їх сімей, а також інші питання, що безпосередньо не пов'язані із здійсненням правосуддя. Рішення з зазначених питань органами суддівського самоврядування приймаються відповідно до закону.
Порядок здійснення суддівського самоврядування визначається відповідно до Конституції України цим Законом, законом про статус суддів, іншими законами, а також регламентами і положеннями, що приймаються органами суддівського самоврядування згідно з цим Законом.
Згідно з ч.ч. 1, 5 ст. 111 Закону «Про судоустрій України», у період між конференціями суддів функції суддівського самоврядування виконує відповідна рада суддів.
Рішення ради суддів може бути скасовано лише конференцією суддів та зупинено рішенням Ради суддів України.
З огляду на зазначене, суди прийшли до обґрунтованого висновку, що скарга позивача на дії заступника голови Ради суддів Житомирської області не підлягає розгляду в судах.
Відповідно до ч. 1 с. 224 КАС України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст.ст. 210, 220, 220-1, 224, 231, ч.5 ст.254 КАС України, колегія -
У Х В А Л И Л А :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Козятинського міськрайонного суду від 11 липня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Вінницької області від 04 жовтня 2005 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
За винятковими обставинами вона може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом одного місяця з дня відкриття таких обставин.
Головуючий: /підпис/ |
_______________________ |
Шипуліна Т.М. |
Судді: /підписи/ |
_______________________ |
Карась О.В. |
|
_______________________ |
Маринчак Н.Є. |
|
_______________________ |
Степашко О.І. |
|
_______________________ |
Усенко Є.А. |
З оригіналом згідно. Суддя: Т.М.Шипуліна |