Судове рішення #41040
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22 - 2392 / 2006                                  Головуючий в 1 інстанції - Петешенкова М.Ю.

Категорія - 51                                                    Доповідач   - Глущенко Н.Г.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ          УКРАЇНИ

6 червня 2006 року               Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного

суду Дніпропетровської області в складі:

головуючого   - Глущенко Н.Г.

суддів               - Григорченка Е.І., Прозорової М.Л.

при секретарі  - Чегренець С.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 15 лютого 2006 року  по справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до суду із апеляційною скаргою, в якій просить рішення Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 15.02.2006 року скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення його вимог в повному обсязі.

Рішенням Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 15.02.2006 року ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні заяви про встановлення фактичного часу його затримання / а. с. 29 /. Як на підстави апеляційної скарги ОСОБА_1 посилався на те, що висновки суду, викладені в рішення від 15.02.2006 року, не відповідають обставина справи, крім того воно ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального закону / а. с. 38 /.

Перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів приходить до висновку, що скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду - скасуванню з закриттям провадження по справі, з наступних підстав.

Згідно ст. 15 ЦПК України - суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

В порядку цивільного судочинства встановлюються факти, які зазначені в ч.1 ст. 256 ЦПК України чи інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

1

 

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, та просив встановити, що фактично час його затримання правоохоронними органами, згідно вимог ст.ст. 106,115 КПК України, є 12 година 30 хвилин 28.10.2004 року, коли він був затриманий по кримінальній справі № 01862 /а.с. З/.

Між тим, встановлення даного факту не передбачено ст.. 256 ЦПК України, а зазначені заявником правовідносини витікають із порушеної кримінальної справи.

Таким чином, розглядаючи дану справу суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що заява ОСОБА_1 про встановлення фактичного часу його затримання правоохоронними органами не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Однак, в порушення вимог процесуального закону, зокрема п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд ухвалив рішення по справі, тоді, як виходячи з вимог зазначеного процесуального закону, повинен був постановити ухвалу про закриття провадження у справі, а не відмовляти заявнику в його вимогах.

За таких обставин, апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню, а рішення суду - скасуванню із закриттям провадження у справі.

Інші доводи апеляційної скарги не можуть бути прийняті до уваги оскільки вони зводяться до переоцінки доказів і незгоди з висновками суду по їх оцінці, крім того, вони зводяться до особистого тлумачення апелянтом норм права, що суперечить діючому законодавству.

Керуючись ст.ст. 303,307,310 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Рішення Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 15 лютого '2006 року -скасувати, провадження у справі закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення але може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з цього часу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація