Справа № 1-47/2008 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2008 року Турійський районний суд
Волинської області
під головуванням судді Шмідта С.А.
за участю секретаря Веремчук Л.Ю.
прокурора Мисюка М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Турійськ Волинської області кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, несудимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.213 КК України,
встановив:
У січні 2007 року ОСОБА_1 у своєму домоволодінні, що в с.Маковичі Турійського району Волинської області, незаконно організував пункт прийому металобрухту, та з того часу по 6 червня 2008 року здійснював операції з брухтом чорних металів без державної реєстрації.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та беззастережно, показавши суду, що дійсно він із січня 2007 року по 6 червня 2008 року у своєму домоволодінні у с.Маковичі Турійського району незаконно організував пункт прийому металобрухту, без державної реєстрації скуповував у населення брухт чорних металів та продавав його за дорожчою ціною з метою отримання прибутку, спеціального дозволу (ліцензії) на право здійснення таких операцій не мав.
Такі показання підсудного в повній мірі відповідають фактичним обставинам справи, які в свою чергу ніким з учасників судового розгляду не оспорюються. При цьому у суду немає жодних сумнівів в істинності та добровільності позиції, а також показань підсудного, у зв'язку з чим відповідно до ст.299 КПК України суд за згодою всіх учасників судового розгляду визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Таким чином суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в незаконній організації пункту прийому металобрухту, здійсненні операцій з брухтом чорних металів без державної реєстрації та кваліфікує такі його дії за ч.1 ст.213 КК України.
Враховуючи в сукупності:
· ступінь тяжкості вчиненого ОСОБА_1 злочину, який відносяться до категорії злочинів невеликої тяжкості;
· особу винного, який позитивно характеризується за місцем проживання, ніде не працює та не має самостійного заробітку, має на утриманні п"ятьох неповнолітніх дітей, вперше притягується до кримінальної відповідальності;
· обставини, що пом'якшують покарання: щире каяття підсудного, активне сприяння розкриттю злочину,
суд призначає підсудному покарання у виді громадських робіт в межах санкції частини статті закону, за якою він засуджується.
Вага, яка використовувалась ОСОБА_1 для зважування брухту чорних металів, котра є речовим доказом у справі, як знаряддя злочину підлягає конфіскації на підставі п.1 ч.1 ст.81 КПК України.
Брухт чорних металів вагою 200 кг, котрий є речовим доказом у справі, як такий, що нажитий злочинним шляхом, слід передати в доход держави на підставі п.4 ч.1 ст.81 КПК України.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.213 КК України, призначивши покарання у виді громадських робіт на строк 150 (сто п"ятдесят) годин.
На підставі п.1 ч.1 ст.81 КПК України речовий доказ у справі - вагу, яка використовувалась ОСОБА_1 для зважування брухту чорних металів та яка знаходиться на зберіганні в домоволодінні ОСОБА_1, конфіскувати.
На підставі п.4 ч.1 ст.81 КПК України речовий доказ у справі - брухт чорних металів вагою 200 кг, що знаходиться на зберіганні в домоволодінні ОСОБА_1, передати в дохід держави.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.