Справа № 2-136/2008
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2008 року Турійський районний суд
Волинської області
в складі: головуючого-судді Шмідта С.А.
при секретарі Ганюк З.Ю.
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань Турійського районного суду в смт.Турійськ Волинської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала повністю, ствердила факти, наведені в ньому. Крім того, суду пояснила, що спільне життя з відповідачем у неї не склалося, оскільки вони не зійшлися характерами. На цьому грунті між ними часто виникали сварки, внаслідок чого з 2006 року сторони проживають окремо та не підтримують шлюбних відносин. На примирення з ОСОБА_2 позивач не згідна ні за яких умов і, оскільки їх подальше спільне життя й збереження між ними шлюбу суперечить її інтересам, просить його розірвати, сина - ОСОБА_3 залишити проживати з нею, витрати, пов"язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу, покласти на неї.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підставний і підлягає задовольненню.
Відповідно до ст.112 СК України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Як встановлено в судовому засіданні, в даному випадку сім'я розпалась остаточно, оскільки сторони тривалий час не проживають разом, подружні стосунки не підтримують, шлюб існує формально, його збереження суперечить інтересам позивача, яка на примирення не згідна ні за яких умов та наполягає на розірванні шлюбу, неприязні взаємини, що склалися між сторонами, перешкоджають належному вихованню дитини, а тому шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід розірвати.
Сина ОСОБА_3 слід залишити проживати з позивачем ОСОБА_1, оскільки він постійно проживає з нею з 2006 року, і сама позивач просить про це суд.
Беручи до уваги згоду позивача на сплату витрат, пов'язаних з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу, суд вважає, що дані витрати слід покласти саме на неї.
Крім того, у відповідності до ч.1 ст.88 ЦПК України, з відповідача слід стягнути на користь позивача понесені нею по справі судові витрати в сумі 16.00 грн.
Керуючись ст.ст. 110, 112 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, ч.1 ст.88, ст.ст. 212-215, ч. 1 ст.224, ст.ст.225, 226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 14 травня 2000 року в Туличівській сільській раді Турійського району Волинської області, актовий запис № 4.
Дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити проживати з позивачем ОСОБА_1.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з позивача ОСОБА_1 у доход держави 08.50 (вісім гривень 50 коп.) державного мита, відповідача ОСОБА_2 від сплати мита звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 16.00 (шістнадцять гривень 00 коп.)
Рішення може бути переглянуте Турійським районним судом за письмовою заявою відповідача про його перегляд, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії даного рішення. Строк, протягом якого розглядалася заява про перегляд рішення, не включається до строку на його апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана апеляційному суду Волинської області через Турійський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана апеляційному суду Волинської області через Турійський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.