Судове рішення #410175
копія

копія

 

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

і м е н е м    У к р а ї н и

 16 серпня 2006 року

 

м. Київ

    Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:

 

Головуючого, судді

 Чумаченко Т.А.   

суддів

 Горбатюка С.А. 

 

 

 

 Гуріна М.І.

 

 

 

 Кобилянського М.Г.

 

 

 

 Юрченка В.В.

 

 

розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області (далі - Бершадська МДПІ) про визнання права на раніше встановлені форми обліку платників податку та інших обов'язкових платежів та звільнення від ідентифікаційного номера за касаційною скаргою Бершадської МДПІ на рішення Бершадського районного суду Вінницької області від 23 квітня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Вінницької області від 07 липня 2004 року,

в с т а н о в и л а :

В квітні 2004 року ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом до  Бершадської МДПІ про визнання права на раніше встановлені форми обліку та звітності платників податку та інших обов'язкових платежів та звільнення від ідентифікаційного номера.

Просила задовольнити позов та зобов'язати Бершадську МДПІ виключити з Державного реєстру всі представлені про неї дані, зберегти за нею раніше встановлені форми обліку та звітності платника податку та інших обов'язкових платежів, поставити в паспорті відмітку про те, що вона має право проводити будь-які платежі без ідентифікаційного номера та що за нею зберігаються раніше встановлені форми обліку платника податку й інших обов'язкових платежів.

Рішенням Бершадського районного суду Вінницької області від 23 квітня 2004 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.

 Визнано за ОСОБА_1 право на раніше встановлені форми обліку та звітності платника податку та інших обов'язкових платежів без застосування ідентифікаційного номеру. Зобов'язано Бершадську МДПІ зробити на одній із сторінок паспорта ОСОБА_1 відмітку: “Має право проводити будь-які платежі без ідентифікаційного коду” та виключити з Державного реєстру

присвоєний ОСОБА_1 ідентифікаційний номер із збереженням раніше встановленої форми обліку.

Ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 7 липня 2004 року апеляційну скаргу Бершадської МДПІ залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Бершадська МДПІ подала касаційну скаргу, в якій вказано на те, що відповідно до Закону України від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ “Про державну податкову службу” (зі змінами та доповненнями) посадові особи податкової служби не зобов'язані вносити будь-які дані та записи до паспортів громадян України та що Положення про паспорт громадянина України, затверджене постановою Верховної Ради України від 02 вересня 1993 року № 3423-ХІІ, регламентує перелік записів та відміток, які вносяться до паспорту.

Просить рішення судів першої та апеляційної інстанції у справі скасувати.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України,  проаналізувавши правильність застосування судом норм процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скар­га Бершадської МДПІ задоволенню не підлягає.

Суди першої та апеляційної інстанцій правильно застосували до даних спірних правовідносин положення Закону України від 22 грудня 1994 року  № 320/94-ВР “Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів” (із змінами та доповненнями) і дійшли обґрунтованого висновку, що для ОСОБА_1, яка через релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття ідентифікаційного номера, має бути збережена раніше встановлена форма обліку і звітності платників податків, інших обов'язкових платежів та що у її паспорті має бути зроблена відповідна відмітка.

         За правилами частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України  суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

        Оскільки суди не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні оскаржуваних судових рішень, підстав для їх скасування чи зміни немає.

        На підставі викладеного, керуючись статтями 210, 220, 221, 223, 224 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

 

 

 

у х в а л и л а :

Касаційну скаргу  Бершадської МДПІ залишити без задоволення.

Рішення Бершадського районного суду Вінницької області від 23 квітня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Вінницької області від 07 липня 2004 року у даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, оскарженню не підлягає.

 

Судді:  (підпис)

 

З оригіналом згідно

 

Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація