Судове рішення #40989447


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

25 лютого 2015 р. Справа № 909/178/15


Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Соботник В. В., при секретарі судового засідання Мартиненко І. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Приватного акціонерного товариства "ІнтерМікро Дельта, Інк",

вул. Бориса Кротова, 24, м. Дніпропетровськ, 49033

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Мегатрейд",

вул. Г.Мазепи, 175 Б, м. Івано-Франківськ, 76018

про стягнення 515 070, 35 грн вартості неоплаченої продукції,

40 179,55 грн процентів за користування грошовими коштами,

8 404,40 грн трьох відсотків річних;

75 436,72 грн інфляційних втрат,

70 554,86 грн пені

за участю представників сторін:

від позивача: представник не з'явився;

від відповідача: Пицків А.В.- представник (довіреність№20-02 від 20.02.2015).


ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "ІнтерМікро Дельта, Інк" звернулося в суд з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Мегатрейд" про стягнення 515 070,35 грн вартості неоплаченої продукції, 40 179,55 грн процентів за користування грошовими коштами, 8 404,40 грн трьох відсотків річних, 75 436,72 грн інфляційних втрат, 70 554,86 грн пені.

Ухвалою суду від 18.02.2015 порушено провадження у справі, призначено її до розгляду у судовому засіданні на 25.02.2015, зобов'язано, в порядку ст. 65 ГПК України, позивача та відповідача представити додаткові документи (а.с.1).

Позивач в судове засідання 25.02.2015 не з'явився, витребувані документи не представив. Подав клопотання (вх.№2652/15 від 23.02.2015), в якому просить суд відкласти розгляд справи у зв'язку із неможливістю забезпечення явки представника у судове засідання 25.02.2015.

Відповідач в судове засідання 25.02.2015 з'явився, просить суд позов залишити без розгляду, мотивуючи тим, що представник позивача, на його думку, не мав права підпису позовної заяви до господарських судів України.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлено наступне.

16.02.2015 за вх.№1767/15 до суду поступила позовна заява №1 від 10.02.2015, яка підписана представником ПрАТ "ІнтерМікро Дельта, Інк" Помазкіним А.Є. До вказаної позовної заяви долучено ксерокопію довіреності №4/01 від 02.02.2015 (а.с.111), відповідно до якої визначені повноваження представника Помазкіна А.Є., зокрема, право представляти Товаристо у всіх судових органах та інстанціях України, в тому числі у Верховному Суді України, у Вищому господарському суді України, у Вищому адміністративному суді України, у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних та кримінальних справ, у всіх без виключення судових справах, стороною чи учасником яких є Товариство, для чого здійснювати всі процесуальні дії, право на вчинення яких має Товариство, у тому числі підписувати та подавати позовні заяви (адміністративні позови), відзиви, заперечення, клопотання та інші процесуальні документи, одержувати рішення (ухвали, постанови) суду, оскаржувати рішення (ухвали, постанови) суду, отримувати виконавчі документи, подавати їх до виконання, за виключенням повного або часткового визнання позовів (адміністративних позовів).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ГПК України господарський суду порушує справи за позовними заявами і вирішує господарські спори у порядку позовного провадження (ч. 1 ст. 4-1 ГПК України).

Позовна заява - процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду.

Подання позовної заяви є формою реалізації права на позов.

Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через уповноважених представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 54 ГПК України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином-суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.

Згідно вимог ч. 3 ст. 57 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Приписами ст. 237 ЦК України визначається поняття та підстави представництва, відповідно до ч.ч 1, 3 якої представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє; представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Представник від імені особи, яку він представляє, здійснює тільки певні юридичні дії внаслідок повноваження. Наявність у представника повноважень є обов'язковою умовою будь - якого представництва.

Документи, що посвідчують повноваження представників, і порядок їх оформлення визначаються ст. 28 ГПК України, відповідно до якої представниками юридичних осіб можуть бути особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.

Для забезпечення можливості реалізації позивачем процесуальних засобів захисту своїх прав, дотримання засад рівності всіх учасників процесу перед законом, змагальності в судочинстві, суд, в порядку підготовки справи до розгляду, з метою з'ясування та уточнення повноважень представника позивача по довіреності №4/01 від 02.02.2015, ухвалою від 18.02.2015 зобов'язав позивача, зокрема, надати документальне підтвердження права підпису та подання позовної заяви до господарських судів України представника Помазкіна А.Є.

Однак, позивач в судове засідання не з'явився. Заявивши клопотання про відкладення розгляду справи, яке також підписане представником Помазкіним А.Є. (а.с.114), витребувані судом документи не подав, поважність причин не подання їх суду не повідомив.

Пунктом 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" передбачено якщо господарський суд має сумніви стосовно наявності у особи, яка підписала позовну заяву, відповідних повноважень, він у процесі підготовки справи до судового розгляду витребовує у позивача докази на підтвердження таких повноважень, у разі їх неподання суд виносить ухвалу про залишення позову без розгляду.

При цьому, суд, враховує, що в силу вимог ст. 4-2 ГПК України визначено, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Дана норма кореспондується зі ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, в якій закріплено, що сторони користуються рівними процесуальними правами.

Вказані положення означають, що закон встановлює рівні можливості сторін і гарантує їм право на захист своїх інтересів. Принцип рівності учасників судового процесу перед законом і судом є важливим засобом захисту їх прав і законних інтересів, що унеможливлює будь-який тиск однієї сторони на іншу, ущемлення будь-чиїх процесуальних прав. Це дає змогу сторонам вчиняти передбачені законодавством процесуальні дії, реалізовувати надані їм законом права і виконувати покладені на них обов'язки.

У відповідності до ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.

Принцип змагальності тісно пов'язаний з процесуальною рівністю сторін і забезпечує повноту фактичного й доказового матеріалу, наявність якого є важливою умовою з'ясування обставин справи. Відповідно до вказаного принципу, особи, зацікавлені в результаті справи, вправі відстоювати свою правоту у спорі шляхом подання доказів; участі в дослідженні доказів, наданих іншими особами шляхом висловлення своєї думки з усіх питань, що підлягають розгляду у судовому засіданні. Змагальність є різновидом активності зацікавленої особи (сторони). Особи, які беруть участь у справі, вправі вільно розпоряджатися своїми матеріальними і процесуальними правами й активно впливати на процес з метою захисту прав і охоронюваних законом інтересів.

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Враховуючи вищенаведене, суд залишає позов без розгляду в порядку п. 1 ч. 1 ст. 81 ГПК України.

Водночас, суд звертає увагу на те, що відповідно до приписів ч. 4 ст. 81 ГПК України, після усунення обставин, які зумовили залишення позову без розгляду, позивач має право знову звернутися з ним до господарського суду в загальному порядку.

Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 7 ЗУ "Про судовий збір", п.4.12 вищезазначеної постанови ВГСУ залишення позову без розгляду тягне за собою повернення сплачених сум судового збору (за винятком випадку, коли позов залишено без розгляду в зв'язку з повторною неявкою представника позивача на виклик у засідання господарського суду, якщо таке нез'явлення перешкоджає вирішенню спору).

За наведених обставин, суд вважає за необхідне повернути позивачу - Приватному акціонерному товариству "ІнтерМікро Дельта, Інк" з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 14 266, 36 грн.

Керуючись ст. 44, п. 1 ч. 1 ст. 81, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд


УХВАЛИВ:

позов Приватного акціонерного товариства "ІнтерМікро Дельта, Інк" до товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Мегатрейд" про стягнення 515 070, 35 грн вартості неоплаченої продукції, 40 179,55 грн процентів за користування грошовими коштами, 8 404,40 грн трьох відсотків річних, 75 436,72 грн інфляційних втрат, 70 554,86 грн пені залишити без розгляду.


Повернути позивачу - Приватному акціонерному товариству "ІнтерМікро Дельта, Інк" (вул. Бориса Кротова, 24, м. Дніпропетровськ, 49033, код ЄДРПОУ 19133330) з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 14 266 (чотирнадцять тисяч двісті шістдесят шість) грн 36 коп. сплачений згідно платіжного доручення № 238 від 06 лютого 2015 року.

Суддя Соботник В. В.


Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"

________________ Лоза В.В. 25.02.15


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація