Судове рішення #409777
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

 

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

 

 

 

У Х В А Л А 

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

 

 

27 вересня 2006 року                                                                             м. Київ

 

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:

 

головуючого      Степашка О.І.

суддів: Ланченко Л.В.,Пилипчук Н.Г., Нечитайла О.М.,Конюшка К.В.

при секретарі     Міненку О.М.

 

 

 

з участю представника позивача     Марчишиець Л.Ю.

            представника відповідача     ОСОБА_1

 

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Хустської міської ради Закарпатської області на рішення Хустського районного суду Закарпатської області від 13 квітня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Закарпатської області від 7 липня 2005 року в справі за позовом ОСОБА_2 до Хустської міської ради і ОСОБА_3 про визнання недійсним та скасування рішення виконкому Хустської міської ради від 3 листопада 2004 року,

 

в с т а н о в и л а :

 

 

У січні 2005 року ОСОБА_2 пред'явив позов до Хустської міської ради та ОСОБА_3 і просив визнати недійсним та скасувати рішення виконкому міської ради в частині виділення земельної ділянки підприємцю ОСОБА_3 та зобов'язати міську раду дати дозвіл на приватизацію земельної ділянки, яка знаходиться в його користуванні.

 

Вимоги обґрунтовані тим, що відповідач безпідставно не вирішує питання про надання дозволу на приватизацію земельної ділянки, яка знаходиться в його користуванні та надав частину цієї ділянки в оренду іншій особі.

 

Відповідачі позов не визнали, посилаючись на відсутність у позивача законних підстав користування землею.

 

Рішенням Хустського районного суду Закарпатської області від 13 квітня 2005 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Закарпатської області від 7 липня 2005 року, позов задоволено, рішення міської ради про надання в оренду земельної ділянки в частині визнано недійсним та скасовано і зобов'язано міську разу дати дозвіл на приватизацію земельної ділянки позивачу.

 

Судові рішення мотивовані тим, що позивач на законних підставах користувався земельною ділянкою, та що міська рада безпідставно відмовила в наданні дозволу на її приватизацію і надала частину ділянки в оренду іншій особі.

 

В касаційній скарзі Хустська міська рада просить скасувати судові рішення суду першої та апеляційної інстанцій та ухвалити нове рішення, яким відмовити в позові, посилається на порушення норм матеріального права.

 

Касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

 

Як вбачається з матеріалів справи і правильно встановлено судами першої та апеляційної інстанції, позивач в 1997 році без технічної документації побудував будинок на земельній ділянці своєї бабусі, але після закінчення будівництва в 1999 році міська рада надала дозвіл на виготовлення технічної документації на будинок та його узаконення.

 

На виконання цього рішення  був виготовлений будівельний паспорт на забудову земельної ділянки з визначенням плану цієї ділянки та її меж, акт вводу будинку в експлуатацію та свідоцтво про право власності на будинок.

 

 

В травні 2003 року позивач звернувся до міської ради з заявою про надання дозволу на приватизацію земельної ділянки, якою він користується та на якій розташований його будинок.

 

Проте рішення за його заявою не було прийнято, а в листопаді 2003 року частина земельної ділянки, якою він користувався, надана в оренду підприємцю ОСОБА_3 Земельна ділянка ні в позивача ні в його бабусі не вилучалася.

 

З огляду на наведене, суди першої та апеляційної інстанцій правильно дійшли висновку щодо протиправності дій міської ради та обґрунтовано задовольнили позовні вимоги.

 

Ухвалені судові рішення відповідають вимогам закону і матеріалам справи. Підстав для їх зміни чи скасування не встановлено.

 

Керуючись ст. ст. 223, 224, 230 КАС України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України

 

у х в а л и л а :

 

Касаційну скаргу Хустської міської ради залишити без задоволення, а рішення Хустського районного суду Закарпатської області від 13 квітня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Закарпатської області від 7 липня 2005 року - без змін.

 

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, протягом одного місяця з дня відкриття виняткових обставин може бути оскаржена до Верховного Суду України.

 

 

 

 

 

Головуючий                                                                          О.І. Степашко

 

Судді                                                                                      Л.В. Ланченко

 

                                                                                               Н.Г. Пилипчук

 

                                                                                               О.М. Нечитайло                                                             

 

                                                                                               К.В. Конюшко

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація