ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
22 січня 2009 року м. Київ № К-16291/07
Колегія суддів судової палати з розгляду справ за зверненнями юридичних осіб Вищого адміністративного суду України у складі суддів:
Головуючого - судді Фадєєвої Н.М.
Суддів - Васильченко Н.В., Кравченко О.О., Леонтович К.Г., Матолича С.В.
За участю секретаря - Мудренко А.О.
розглянувши у судовому засіданні клопотання УПФУ в м. Павлограді про поновлення строку касаційного оскарження постанови Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 02.03.2007р. та ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 24.05.2007р. у справі за позовом КОСОБА_1до УПФУ в м. Павлограді про визнання дій неправомірними, -
В С Т А Н О В И Л А :
_________________________________________________________________
Доповідач Фадєєва Н.М.
31.07.2007р. УПФУ в м. Павлограді подало касаційну скаргу на постанову Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 02.03.2007р. та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 24.05.2007р. і просить поновити строк касаційного оскарження на ці рішення, посилаючись на те, що отримали копію оскаржуваної ухвали лише 05.07.2007р.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши доводи клопотання та матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, продовжений за клопотанням особи, яка брала участь у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України суд не пізніше наступного дня після ухвалення судового рішення зобов»язаний надіслати його копію особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні.
Як встановлено судом, повний текст оскаржуваної ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 24.05.2007р. сторонам не направлявся. З матеріалів справи не встановлено, коли повний текст направлено сторонам. Касатор стверджує, що отримав копію ухвали 05.07.2007р. і подав касаційну скаргу 31.07.2007р.
При таких обставинах колегія суддів вважає, що строк касаційного оскарження постанови Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 02.03.2007р. та ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 24.05.2007р. скаржник пропустив з поважних причин, а тому колегія суддів вважає необхідним задовольнити клопотання УПФУ в м. Павлограді про поновлення строку касаційного оскарження.
Керуючись ст. 102, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Задовольнити клопотання УПФУ в м. Павлограді про поновлення строку касаційного оскарження постанови Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 02.03.2007р. та ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 24.05.2007р. у справі за позовом КОСОБА_1до УПФУ в м. Павлограді про визнання дій неправомірними і поновити строк касаційного оскарження.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді :