Судове рішення #40958149

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.02.2015р. Справа № 876/4189/14

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Левицької Н.Г.,

судді Обрізка І.М.,

судді Сапіги В.П.,

розглянувши в порядку письмового провадження у місті Львові

апеляційну скаргу ОСОБА_1, с.Сільце Горохівського району Волинської області

на постанову Горохівського районного суду Волинської області від 31.03.2014р. у справі №155/22/14-а

за позовом ОСОБА_1, с.Сільце Горохівського району Волинської області

до управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області, м.Горохів Волинської області

про визнання рішення незаконним та зобов’язання призначити пенсію на пільгових умовах,-

ВСТАНОВИВ:

13.01.2014р. позивач: ОСОБА_1 звернувся до Горохівського районного суду Волинської області з позовом до управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області про визнання рішення незаконним та зобов’язання призначити пенсію на пільгових умовах, просив визнати нечинним рішення управління Пенсійного фонду України від 08.11.2013р., котрим позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.“д” ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”; зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області призначити ОСОБА_1 на пільгових умовах пенсію за віком, згідно п.“д” та за аналогією п.п. “б”, “з” ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, як особі, що працює дояром (оператором машинного доїння).

Постановою Горохівського районного суду Волинської області від 31.03.2014р. у справі №155/22/14-а у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, його оскаржив позивач: ОСОБА_1, який у поданій апеляційній скарзі, посилаючись на те, що при винесенні даного рішення судом неповністю з’ясовано обставини, які мають значення для справи, висновки суду не відповідають обставинам справи та порушено норми матеріального права, просив скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задоволити.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, тому колегія суддів, у відповідності до вимог ст.197 КАС України, вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши доповідь судді-доповідача у справі, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегією суддів апеляційного суду встановлено наступне:

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_1, 08.04.1957р.н., з 23.06.1980р. по 05.08.1980р. працював в колгоспі “Іскра” оператором машинного доїння; з 06.08.1980р. по 18.10.1980р. працював дояром у військовому колгоспі “Львівський”; з 01.11.1980р. по 23.11.1982р. працював оператором машинного доїння в радгоспі “Бузький”; з 09.02.1983р. по час звернення до суду працює оператором машинного доїння у відділенні “Комуніст” Горохівського бурякорадгоспу, який було реорганізовано у ВАТ “Горохівський бурякорадгосп”, а згодом – у ТзОВ “Горохів насіння”.

01.11.2013р. позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.“д” ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, оскільки він досяг 50-річного віку та має стаж роботи на посаді оператора машинного доїння більше 20 років.

Рішенням управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області від 08.11.2013р. ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Про прийняте рішення позивача було повідомлено листом №3829/02-64 від 14.11.2013р.

Відповідно до вимог п.“д” ч.1 ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, – після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положення ст.9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Виходячи з системного аналізу норм законодавства України, колегія суддів апеляційного адміністративного суду приходить до висновку про те, що чоловіки, які працювали доярами (операторами машинного доїння), права на призначення пенсії за віком на пільгових умовах не мають.

Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції зазначає, що судом першої інстанції при вирішенні даного публічно-правового спору правильно встановлено обставини справи та ухвалено законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об’єктивно і всебічно з’ясованих обставинах справи, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, тому підстави для скасування постанови суду першої інстанції відсутні.

Відповідно до вимог ч.1 ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись вимогами ст.ст.160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

суд, –

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу ОСОБА_1, с.Сільце Горохівського району Волинської області на постанову Горохівського районного суду Волинської області від 31.03.2014р. у справі №155/22/14-а за позовом ОСОБА_1, с.Сільце Горохівського району Волинської області до управління Пенсійного фонду України в Горохівському районі Волинської області, м.Горохів Волинської області про визнання рішення незаконним та зобов’язання призначити пенсію на пільгових умовах, - залишити без задоволення.

2. Постанову Горохівського районного суду Волинської області від 31.03.2014р. у справі №155/22/14-а, - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.


Головуючий суддя Н.Г. Левицька

Суддя І.М. Обрізко

Суддя В.П. Сапіга



















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація