Судове рішення #4090340
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

16 січня 2009 року,  колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:

· головуючого судді - Заїкіна А.П.,

· суддів: Процик М. В.,  Мизи Л.М. ,

з участю секретаря - Трошина К.С. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ананьївського районного суду Одеської області від 29 вересня 2008 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про збільшення розміру аліментів на утримання двох дітей, -

 

встановила:

 

У вересні 2008 р. ОСОБА_2 звернулась до суду з вищеназваним позовом (а. с.  1),  вказавши,  що згідно рішення суду відповідач повинен сплачувати їй аліменти на утримання двох дітей по 100 грн. щомісяця на кожну дитину,  що не відповідає мінімальному розміру аліментів,  встановленому діючим законодавством.  Одна дитина є інвалідом і потребує додаткових витрат на утримання та лікування. Відповідач не має постійного місця роботи. Просила стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі по 300 грн. на кожну дитину щомісяця,  але не менше 30% встановленого законодавством України прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

29 вересня 2008 р. Ананьївський районний суд Одеської області прийняв рішення (а. с.  11),  яким позов було задоволено. Стягнуто з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання двох малолітніх дітей у розмірі по 300 грн. щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття.

В апеляційній скарзі (а. с.  17 -18) ОСОБА_1  просить рішення суду скасувати,  як таке,  що постановлене з порушенням норм процесуального та матеріального права та прийняти нове рішення,  яким стягнути аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі по 150 грн. щомісяця на кожну дитину до досягнення ними повноліття. Вважає,  що суд не дав належної оцінки доказам про його сімейний та матеріальний стан,  неправильно застосував  ст.   ст.  182,  184 Сімейного кодексу України.

Заслухавши суддю-доповідача,  вислухавши пояснення осіб,  які з'явилися у судове засідання,  обговоривши доводи апеляційної скарги,  дослідивши матеріали справи,  перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті рішення,  колегія суддів дійшла висновку,  що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково із таких підстав.

 

Справа № 22ц-364/09                                                                                          Категорія - 48

Головуючий у першій інстанції - Николайчук В.О.

Доповідач - Заїкін А.П.

 

Відповідно до  ст.  307 ч. 1 п.3  ст.  309 ч. 1 п. 4 ЦПК апеляційний суд за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції має право змінити рішення. Підставами для зміни рішення суду першої інстанції є порушення або неправильне застосування норм матеріального права.

Задовольняючи позов,  суд першої інстанції виходив з того,  що відповідач є працездатним та зобов'язаний утримувати своїх дітей матеріально,  мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим,  ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (а. с 11).

Разом з тим,  суд першої інстанції,  стягуючи аліменти у розмірі 300 грн. на кожну із двох

дітей,  не врахував вимоги  ст.  182 Сімейного кодексу України про те,  що визначаючи розмір

аліментів суд враховує матеріальне становище платника аліментів,  інші обставини,  що мають

істотне значення. Із матеріалів справи вбачається,  що відповідач у 2008 р. зареєстрував другий

шлюб. До складу сім'ї його дружини входить малолітня дитина,  непрацездатні батьки (а. с 19 -

23). Відомості про постійне місце роботи відповідача в матеріалах справи відсутні. Враховуючи

наведене колегія суддів вважає необхідним зменшити розмір аліментів до 250 грн. 00 коп. на

кожну дитину щомісяця.                                                                            

Не можна визнати таким,  що відповідає вимогам діючого законодавства розмір витрат з інформаційно - технічного забезпечення розгляду цивільної справи,  стягнутих з відповідача та сплачених ним при подачі скарги. З відповідача підлягають стягненню витрати з інформаційно -технічного забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі: 30 грн. 00 коп.3а розгляд справи у суді першої інстанції та 22 грн. 50 за розгляд справи у суді апеляційної інстанції,  а всього у розмірі - 52 грн. 50 коп.

Зважаючи на те,  що судом першої інстанції допущено помилку в застосуванні норм матеріального права,  колегія суддів вважає,  що судове рішення суду першої інстанції підлягає зміні в частині визначення розміру аліментів та сплати витрат з інформаційно - технічного забезпечення розгляду цивільної справи. В іншій частині рішення суду необхідно залишити без змін.

Керуючись  ст.  ст.  303,  304,  307 ч. 1 п.3,  309 ч. 1 п. 4,  316,  317 ЦПК України,  колегія суддів,  -

вирішила:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково..

Рішення Ананьївського районного суду Одеської області від 29 вересня 2008 року змінити.

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про збільшення розміру аліментів на утримання двох дітей задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання двох малолітніх дітей - доньки ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,  та сина ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2 народження,  у твердій грошовій сумі в розмірі по 250 (двісті п'ятдесят) грн. 00 коп. щомісяця на кожну дитину з 12 вересня 2008 року до досягнення кожною дитиною повноліття.

Розмір аліментів,  визначений у твердій грошовій сумі,  підлягає індексації відповідно  до закону.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 понесені нею витрати по справі у сумі - 300 (триста) грн. 00 коп.

 

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи у сумі 52 грн. 50 коп.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

В іншій частині позову ОСОБА_2 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили з моменту проголошення,  однак може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація