СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Постанова
Іменем України
30 січня 2007 року | Справа № 2-29/15200-2006 |
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Волкова К.В.,
суддів Фенько Т.П.,
Черткової І.В.,
за участю представників сторін:
позивача: не з'явився;
відповідача: не з'явився;
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі в Автономній Республіці Крим на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Башилашвілі О.І.) від 02.11.2006 року у справі № 2-29/15200-2006
за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі в АвтономнійРеспубліці Крим (вул. Сімферопольська, 3,Бахчисарай,98403)
до Мусульманської громади "Бельбек" (вул. Леніна, 57,Красний Мак,Бахчисарайський район, Автономна Республіка Крим,98464)
про припинення юридичної особи
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Башилашвілі О.І.) від 02.11.2006 року у справі № 2-29/15200-2006 відмовлено у задоволенні позову Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі в Автономній Республіці Крим до мусульманської громади "Бельбек" про припинення юридичної особи.
Не погодившись з рішенням суду, Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі в Автономній Республіці Крим звернулась до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати, позов задовольнити.
В судове засідання, призначене на 30.01.2007 року, представники сторін не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки до суду не повідомили.
Судова колегія вважає можливим закінчити розгляд апеляційної скарги у відсутності сторін за наявними у справі доказами, оскільки згідно статті 101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв’язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
При повторному розгляді справи в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України Севастопольський апеляційний господарський суд встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що мусульманська громада "Бельбек" зареєстрована у якості релігійної організації, про що було видане свідоцтво про державну реєстрацію від 21.08.1992 року.
Відповідно до статуту мусульманське релігійне об’єднання створено в цілях сумісного сповідання та розповсюдження ісламу, складається з священнослужителів та прихожан об’єднаних при мечеті.
Спеціальним законом з питань створення, діяльності та припинення релігійних організацій є Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації”.
Відповідно до статті 16 зазначеного Закону діяльність релігійної організації може бути припинено у зв'язку з її реорганізацією (поділом, злиттям, приєднанням) або ліквідацією.
У судовому порядку діяльність релігійної організації припиняється лише у випадках:
1) вчинення релігійною організацією дій, недопустимість яких передбачена статтями 3, 5 і 17 цього Закону;
2) поєднання обрядової чи проповідницької діяльності релігійної організації з посяганнями на життя, здоров'я, свободу і гідність особи;
3) систематичного порушення релігійною організацією встановленого законодавством порядку проведення публічних релігійних заходів (богослужінь, обрядів, церемоній, походів тощо);
4) спонукання громадян до невиконання своїх конституційних обов'язків або дій, які супроводжуються грубими порушеннями громадянського порядку чи посяганням на права і майно державних, громадських чи релігійних організацій.
Суд розглядає справу про припинення діяльності релігійної організації порядком позовного провадження, передбаченого Цивільним процесуальним кодексом України, за заявою органу, уповноваженого здійснювати реєстрацію статуту конкретної релігійної організації, або прокурора.
Проте, податкова інспекція звернулась до господарського суду з позовом про припинення юридичної особи - мусульманської громади "Бельбек", яка є релігійною організацією, з підстав неподання останньою податкових декларацій та фінансової звітності до органів державної податкової служби. Ці спори вирішуються у порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. При цьому судова колегія зазначає, що жодної з підстав припинення юридичної особи – релігійної громади, вичерпний перелік яких міститься у статті 16 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації”, податковою інспекцією наведено не було ні в позовній заяві, ні в апеляційній скарзі.
З урахуванням викладеного, судова колегія погоджується з висновком господарського суду першої інстанції щодо безпідставності позовних вимог та не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі в Автономній Республіці Крим.
Керуючись статтею 101, пунктом 1 статті 103, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі в Автономній Республіці Крим залишити без задоволення.
2. Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 02.11.2006 року у справі № 2-29/15200-2006 залишити без змін.
Головуючий суддя К.В. Волков
Судді Т.П. Фенько
І.В. Черткова