Судове рішення #40736092


пр. № 2/759/1690/15

ун. № 759/21783/14-ц


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2015 року

Святошинський районний суд м. Києва

в складі: головуючого судді Наборозняка М.І.

за участю секретаря Дюрич М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Полюсбуд" про розірвання договору, стягнення суборендної плати,

встановив:

Позивач 18.12.2014 року звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, яку 26.01.2015 року надав суду в уточненій редакції. Просить суд розірвати договір від 17.09.2014 року між сторонами суборенди нерухомого майна №17/09/14-ПЗ та стягнути на користь позивача 5304 грн 50 коп суборендної плати.

Відповідач ТОВ «Полюсбуд» (надалі - ТОВ) 26.01.2015 року подав до канцелярії суду зустрічний позов, в якому просить про припинення договору від 17.09.2014 року між сторонами суборенди нерухомого майна №17/09/14-ПЗ та визнання за ним права власності на нежитлові приміщення, площею 117,9 кв.м на першому поверсі літери «В» нежитлового приміщення, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1.

Позивач за зустрічним позовом ТОВ також надав листа до суду, в якому просить розглядати справу за його позовом без присутності його представника.

Згідно з вимогами ст. 119 ЦПК України позовна заява має містити в собі: найменування суду, до якого подається позов, ціну позову, точну назву відповідача і його місце знаходження; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обгрунтовує кожну свою вимогу; зазначення доказів, що стверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. Позовна заява повинна бути оплачена судовим збором.


До позовної заяви додаються її примірники та копії додатків до неї по кількості осіб, котрі братимуть участь у справі.

Аналогічні вимоги стосуються зустрічних позовних заяв окремого провадження.

ТОВ при зверненні до суду із зустрічним позовом вимог зазначеного законодавства не виконав. Так він чітко не зазначив: на яке саме конкретно майно він просить визнати за ним право власності. Зокрема, не вказано скільки саме приміщень (чи одне, чи декілька), не надано обґрунтувань з приводу «літери «В» , в якому саме документі, ким і коли виготовленому вказано про таку літеру; із редакції його вимог дослівно випливає висновок, що приміщення розташоване не на першому поверсі будинку, а на першому поверсі літери «В».

ТОВ не надало обґрунтування своїх вимог про припинення договору суборенди, не вказало у зв*язку з чим припиняється договір (розірвання, закінчення строку дії договору, інші правові підстави).

Також не вказано: з якого саме матеріали побудовано (виконано) нежитлове приміщення; не вказано ціна прозову. Зазначену ТОВ суму позову 58 950 грн суд не може вважати ціною позову, оскільки про таке дослівно не вказано. Крім того, для ТОВ суд роз*ясніє, що ціна позову повинна бути реальною, тобто, ринкової для об*єктів нерухомості у м.Києві за станом на лютий 2015 року ( в цінах).

Також позивач ТОВ повинен сплатити судовий збір за вимогу щодо припинення договору суборенди (243 грн 60 коп); за майнові вимоги - 1% від ціни позову, але не більше 3654 грн.

В тексті позовної заяви , враховуючи вимоги закону щодо диспозитивності розгляду справ у суді цивільної юрисдикції (ст. 11 ЦПК України), в резолютивній (прохальній) частині позовної заяви слід чітко вказувати не тільки номер і дату оспорюваного договору, а й сам його предмет.

Також слід вказувати ІПН сторін.

Зазначені недоліки з огляду на небажання представника ТОВ приймати участь безпосередньо у судовому засіданні при судовому розгляду справи

унеможливлюють прийняття поданого ним зустрічного позову та об*єднання його із позовом, що розглядає суд.

На підставі викладеного та керуючись ст. 121 ЦПК України

ухвалив:

Зустрічну позовну заяву ТОВ «Полюсбуд» до ОСОБА_1 про припинення договору від 17.09.2014 року між сторонами суборенди нерухомого майна №17/09/14-ПЗ та визнання права власності на нежитлові приміщення, площею 117,9 кв.м на першому поверсі літери «В» нежитлового приміщення, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 залишити без руху,надати ТОВ термін до 18.02.2015 року ( але не більше 5 днів з дня отримання копії ухвали) для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали.

Роз*яснити, що у разі невиконання ухвали суду в повному обсязі зустрічна позовна заява може бути визнана неподаною та йому повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація