Судове рішення #4072544

Справа № 2-119/2008 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2008 року смт. Демидівка

Демидівський районний суд, Рівненської області.

одноособово суддя А.С. Лободзінський

при секретарі О.О.Вінічук

з участю позивача ОСОБА_1. та представника відповідача Нагорнюка М. В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Боремельської сільської ради про визначення додаткового строку для

прийняття спадщини , -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1. звернувся до суду з позовною заявою до Боремельської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини .

В обгрунтування позовних вимог вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2, який проживав у АДРЕСА_1. Внаслідок смерті батька по місцю його проживання відкрилась спадщина. За життя батько розпорядження стосовно свого майна на випадок смерті не зробив. Коли позивач, як спадкоємець померлого за законом, звернувся з заявою до Демидівської районної державної нотаріальної контори про отримання свідоцтва на спадщину, йому відмовили у видачі посилаючись на те, що він пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини. Ним було пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини, але причини строку були поважними, а саме він не був обізнаний з чинним законодавством щодо порядку прийняття спадщини, крім того проживає в м. Ківерці і постійно там працює, у зв"язку з цим не зміг вчасно подати заяву про прийняття спадщини за місцем її розташування. У відповідності зі ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий термін, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Під час розгляду справи в суді позивач ОСОБА_1. позовні вимоги підтримав повністю з тих же підстав.

Представник відповідача - сільський голова Боремельської сільської ради -Нагорнюк М. В. позовні вимоги визнав, не заперечує проти встановлення ОСОБА_1 додаткового строку для прийняття спадщини..

Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, суд вважає, що позов

підлягає до задоволення з наступних підстав. Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі

визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення

для задоволення позову. Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує

права, свободи чи інтереси інших осіб. 

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного . права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист


2

свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Батько позивача ОСОБА_2, який проживав у АДРЕСА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с. 8)Внаслідок смерті по місцю його проживання відкрилась спадщина.

ОСОБА_1. з 1983 року фактично проживає та зареєстрований в м. Ківерці Волинської області.(а.с. 5), тобто за межами адміністративного району в якому прожив та помер батько.

З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1. звертався до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті його батька, однак йому було відмовлено, через пропуск встановленого законом строку- (а.с. 4).

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Незнання вимог законодавства щодо порядку та строків прийняття спадщини, а також проживання за межами населенного пункту де проживав батько, суд визнає поважними причинами пропуску позивачем ОСОБА_1. шестимісячного строку для прийняття спадщини і рахує за необхідне визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи наведене, на підставі ст. 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 60, , 208-209, 212, 213, 214, 215

РІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Боремельської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання ним в Демидівську районну державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 -терміном два місяці.

Рішення може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд з поданням в десятиденний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням в двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.

Рішення може бути також оскаржене і без подачі заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили в разі неподання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк по закінченні цього строку. В разі подання заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк, а в подальшому неподання апеляційної скарги рішення суду набирає законної сили по закінченні десятиденного строку.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація