Справа № 22ц-1208/2008 Головуючий у І інстанції Решетнік М. О.
Категорія 20 Доповідач Приходченко А.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
головуючого - Петренко І.О.
суддів - Приходченко А.П., Лаченкової О.В.
при секретарі - Кочковій А.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 06 листопада 2007 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа : приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу недійсним,
встановила:
Ухвалою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 06 листопада 2007 року у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа : приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу недійсним відмовлено.
В апеляційній скарзі позивачка ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу Бабашкінського районного суду м. Дніпропетровська від 06.11.2007 року посилаючись на порушення судом вимог п. 1. ст. 114 ЦПК України.
Перевіривши законність та обґрунтованість оскарженої ухвали, колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з позовної заяви, між сторонами виник спір відносно права на квартиру, що знаходиться в м. Дніпропетровську.
Відповідно до ч.1 ст. 114 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Доцільність розгляду зазначеної справи за правилом виключної підсудності витікає, крім місця знаходження квартири за адресою: АДРЕСА_1, також необхідності витребування документів, зазначених позивачкою у позовній заяві, від нотаріуса та КП «Дніпропетровське бюро технічної інвентаризації», розташованих також у м. Дніпропетровську.
Виходячи з наведеного колегія суду приходить до висновку про те, що ухвала суду І інстанції постановлена з порушенням вимог процесуального закону, а тому підлягає скасуванню.
2
Керуючись ст. ст. 303, 312 ЦПК України, колегія судців
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 06 листопада 2007 року скасувати, справу направити на новий розгляд до того ж суду для вирішення питання про відкриття провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.