Справа № 22-1942/09
УХВАЛА
26 січня 2009 року суддя Апеляційного суду м. Києва Гончар В.П., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на ухвалу Подільського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа: Комунальне підприємство «Центр ідентифікації тварин» Київської міської державної адміністрації про відшкодування шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року позовну заяву ОСОБА_1 - залишено без розгляду.
Не погоджуючись з даною ухвалою, 27.12.2008 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 подали заяву про апеляційне оскарження, а 14.01.2009 року - апеляційну скаргу.
Перевіривши матеріали справи вважаю, що апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до ст. 294 ЦПК України, оскарження ухвали суду проводиться шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції, яка подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а сама апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачі заяву про апеляційне оскарження ухвали суду подали 27.12.2008 року, а апеляційну скаргу на порушення ст. 294 ЦПК України, подали лише 14.01.2009 p., тобто з пропуском встановленого законом строку.
Згідно з ч.3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подає, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Однак, з заявою про поновлення пропущеного строку на подачу апеляційної скарги позивачі не зверталися.
Залишення апеляційної скарги без розгляду не позбавляє ОСОБА_1, ОСОБА_2 права подати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, заяву про апеляційне оскарження, апеляційну скаргу.
Керуючись ст. 294 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на ухвалу Подільського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно, проте може бути оскаржена в касаційному порядку, шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців безпосередньо до суду касаційної інстанції.