Судове рішення #4064845
Справа №2-199/2008 року

                                                                                Справа №2-199/2008 року

                                  

 

 

                                                           Р І Ш Е Н Н Я

 

 

І М Е Н Е М                      У К Р А Ї Н И

 

09 жовтня 2008 року                                                                                                    м. Судак

 

Судацький міський суд Автономної Республіки Крим

у складі:

головуючого судді Морозової Л.М.

при секретарі Усачової М.О.,

з участю:

представника прокуратури Завадцької Є.В.,

представника позивача Державного підприємства «Судак» ОСОБА_4.,

відповідача ОСОБА_1.,

представника відповідача ОСОБА_2.,

розглянувши у відкритому  судовому засіданню м. Судака

цивільну справу

за позовом

прокурора  м. Судака   в інтересах  Державного підприємства «Судак» до ОСОБА_1, про виселення із житлового приміщення,  суд-

 

                                                       В С Т А Н О В И В:

 

Прокурор м. Судака звернувся  у суд з позовом в інтересах Державного підприємства «Судак» до ОСОБА_1, про виселення із житлового приміщення.

 В якому просив виселити ОСОБА_1. із житлового приміщення, з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого приміщення.

  Посилаючись на те, що житловий будинок за адресою :АДРЕСА_1 знаходиться на балансі ДП «Судак» та є державною власністю.

   Згідно договору піднайму житлового приміщення, зареєстрованого в Радгоспі заводі «Судак» ( зараз ДП « Судак») від 06.05.2004 року під №2 укладеного між ОСОБА_3( наймачем ) і ОСОБА_1( піднаймачем)

Кулагін надав ОСОБА_1. житлову площу - кімнату в розмірі 11,7 кв .м. у квартирі АДРЕСА_1. На підставі даного договору

ОСОБА_1. був зареєстрований  за адресоюАДРЕСА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_1  помер ОСОБА_3. Після смерті ОСОБА_3відповідач продовжує проживати  у квартирі.

    Згідно ст.99 ЖК України у випадку припинення договору найму житлового приміщення одночасно припиняється і дія договору піднайму, при цьому піднаймач і члени його родини, а також тимчасові мешканці зобов'язані  негайно звільнити займане житлове приміщення. У добровільному порядку ОСОБА_1. квартиру  звільнити відмовляється, комунальні витрати за квартиру не сплачує з січня 2007 року по теперішній час.

      У суді представник прокуратури та представник позивача Державного підприємства «Судак» ОСОБА_4. позов у суді підтримали посилаючись на докази наведені у позовній заяві. ОСОБА_4. суду показала, що квартира була надана ОСОБА_3 площею 11,7 м. кв. у 1988 році на склад сім'ї  жінки ОСОБА_5. та дочки ОСОБА_6., потім ОСОБА_3. з родиною розлучився. І десь з 2002 року став жити з ОСОБА_7., яка була його

співмешканкою. Вона має сина  ОСОБА_1., якого наймач ОСОБА_3. згідно договору піднайму прописав у свою квартиру. Після смерті ОСОБА_3. у 2006 році  ОСОБА_7. переїхали жити  у Російську Федерацію , де живе по цей час. А її син залишився жити у квартирі ОСОБА_3. з квартири не виселяється, тому просила суд висилити його з АДРЕСА_1 без надання  іншого приміщення.

      Відповідач ОСОБА_1. позов не визнав.

  Суду він пояснив, у 2002 році його мати ОСОБА_7. була у цивільному шлюбі з ОСОБА_3. квартиронаймачем квартири №2,будинку64, згідно ордеру від березня 1988 року. Зі своєї ініціативи вітчим ОСОБА_3. у травні 2004 року дав згоду на реєстрацію його  за адресоюАДРЕСА_1 за  договором піднайму від 06.05.2004 року, в цій  квартирі  він проживає по теперішній час.08 .08.2006 року раптово помер його вітчим ОСОБА_3. з питання переоформлення квартири на себе він в зв'язку зі своєю необачністю  в ДП « Судак» не звертався. Просив суд відмовити у позові  позивачам , так як він проживає у спірній квартирі ,як колишній член  сім'ї. 

         Вислухавши сторони , свідків : ОСОБА_7. яка суду показала, що з 2002 року  була у цивільному шлюбі з ОСОБА_3. жила з ним однією сім'єю , він прописав до себе у квартиру її сина ОСОБА_1. вона і  та її  син живуть у квартирі  після смерті ОСОБА_3. і по цей час, ОСОБА_8., яка суду пояснила, що ОСОБА_1. після смерті ОСОБА_3 жив у квартирі по вул. Міндальній  із своєю жінкою, а тепер живе у квартирі сам. Його мати ОСОБА_7. жила у цій квартирі до смерті ОСОБА_3., зараз вона в цій квартирі не живе. ОСОБА_9., та ОСОБА_10., які суду  пояснили, що у квартиріАДРЕСА_1 живе  ОСОБА_1. один після смерті ОСОБА_3., до його смерті у цій квартирі ще проживала ОСОБА_7.  мати ОСОБА_1;

та дослідивши письмові докази по справі, а саме : на а. с.-4 довідка про те , що АДРЕСА_1 використовується ОСОБА_1. без  правовстановлюючих на це документів; на а. с.15- Договір піднайму складений між ОСОБА_3. та ОСОБА_1.  від 06.05.2004 року; на а. с.-12 довідка про те , що будинок №64,розтащований за адресою: АДРЕСА_1,  знаходиться на балансі ДП «Судак» та його балансова вартість складає 22151.28 гривень; на а. с.18 - копія свідоцтва про смерть  ОСОБА_3.,де вказано дату його смерті 08 серпня 2006 року; у суді оглянуто паспорт відповідача, в якому місце проживання ОСОБА_1. зареєстровано  за адресою АДРЕСА_1; на а. с.89,90- постанова Судацького міського суду від 16 липня 2008 року, яким визнано недійсним ордер№4 від 05.01.2007 року виданий ОСОБА_11. на квартиру АДРЕСА_1, а також визнаний недійсним протокол №6 первинної профспілкової організації радгоспу заводу «Судак» від 12 серпня 2006 року про виділення ОСОБА_11.  цієї квартири; суд надходить до висновку , що  ОСОБА_1. необхідно виселити із квартири АДРЕСА_1, без надання іншого приміщення,  так як судом встановлено, що мешкає він в цій квартирі один ,  його мати ОСОБА_7. з ним не  проживає, її ствердження , що вона по цей час живе з сином у квартирі АДРЕСА_1, спростовується  поясненнями свідків допитаних у суді, згідно ст. 99 ЖК України піднаймачі …самостійного права на  жиле приміщення не набувають незалежно від тривалості проживання.

У разі припинення дії договору найму житлового приміщення одночасно припиняється і дія договору піднайму. З дня смерті ОСОБА_3. договір найму його на спірну квартиру припиняється, відповідно і договір піднайму ОСОБА_1. також втрачає чинність. Піднаймач… зобов'язаний негайно звільнити займане жиле приміщення. У разі відмови він підлягає виселенню у судовому порядку. Виселення провадиться без надання іншого жилого приміщення.  

 

               Керуючись ст.99 ЖК України, ст. ст.10,60,212 ЦПК України, суд-

 

 

               

                                       В И Р І Ш И В:

 

Позовну заяву прокурора  м. Судака АР Крим  в інтересах  Державного підприємства «Судак» до ОСОБА_1, про виселення із житлового приміщення задовольнити.

 

 Виселити ОСОБА_1 із житлового приміщення, з квартири АДРЕСА_1 АР Крим без надання  іншого приміщення.

 

      Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення . Апеляційна скарга  на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд   м. Феодосії Автономної Республіки Крим через Судацький міський суд Автономної республіки Крим .

 

                          Головуючий                          Л.М. Морозова               

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація