Справа № 2-29-09
РІШЕННЯ
Ім'ям України
05 лютого 2009 року Свердловський міський суд, Луганської області:
у складі: головуючого судді Бусленко В.П.,
при секретарі Марусич Я.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Свердловська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Свердловського ПУВКХ, Виконавчого комітету Червонопартизанської міської ради про спонукання виконати певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовною заявою, в обґрунтування якої вказує, що вона, ОСОБА_1 отримала в спадщину квартиру, яка знаходиться за адресою : АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом № 570325. У цієї квартирі вона постійно проживає з літа 2008 року.
У листопаді 2008 року вона намагалась провести до квартири індивідуальне опалення, так як будинок АДРЕСА_1 цілком відрізаний Свердловським УЖКГ і ТС від централізованого опалення. Це потрібно позивачці так як квартира почала приходити в негідність - стіни покрилися цвіллю та почали деформуватися вікна. При зверненні до виконкому Червонопартизанської міської ради з проханням на дачу дозволу на встановлення індивідуального опалення, їй було відказано мотивуючи це тим, що вона нібито має заборгованість за водопостачання. Через це вона була вимушена звернутися до Свердловського ПУВКХ щоб дізнатися звідки взявся цей борг. У Свердловському ПУВКХ їй було сказано, що по лицевому рахунку по квартирі має місто борг у сумі 996,29 гривен. Цей борг значиться по базі даних Свердловського ПУВКХ з 1994 року і утворився він внаслідок нарахування на 2-х осіб, які нібито мешкали у цій квартирі. Позивачкою були надані необхідні документи про те, що взагалі у квартирі проживала одна особа - її померлий 15.08.2003 року батько ОСОБА_2 і тому нарахування на другу особу незаконне. Крім того позивачка запитала - чому взагалі борг не списаний, так як строк позовної давності по ньому закінчився ще 15.08.2007 року - тобто з цей дати у квартирі взагалі ніхто не проживав і водою, відповідно, не користувався. На це їй було сказано, що Свердловський ПУВКХ не може нічого зробити по списанню боргу, незаконно посилаючись на ДПІ у місті Свердловську, яка нібито, не дозволяє списувати такі борги. Крім того позивачці було запропоновано добровільно погасити цей борг.
Стаття 256 та 257 ЦК України передбачають, що позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
На підставі цих статей ЦК України та керуючись статтею 12 „Безнадійна заборгованість” закон України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР Свердловський ПУВКХ мав права по стягненню цей заборгованості, але він цим правом не скористався і тому він повинен на підставі цих же статей правомірно списати цей борг як безнадійну заборгованість. Але Свердловський ПУВКХ не тільки цього не робить, а й ще своїм без діянням спричиняє позивачці незручності по отриманню дозволу на установку індивідуального опалення.
Відносно дій Червонопартизанської міської ради щодо відмови надання позивачці дозволу на установку індивідуального опалення у квартирі через борг за водопостачання, який позивачка нібито має, вона вважає за необхідне вказати наступне. Згідно приписів ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов”язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На теперішній час ні один законодавчий акт не містить норм по те, що місцеві органи самоврядування через незрозуміло якийсь борг мають право відмовити людині на встановленні у квартирі індивідуального опалення. Тому дії Червонопартизанської міської ради по відмові позивачці у встановленні індивідуального опалення у квартирі, позивачка вважає незаконними.
Через бездіяльність Свердловського ПУВКХ та через незаконні дії Червоно партизанської міської ради позивачка вимушена проживати у квартирі яка не отоплюється і це завдає їй не тільки незручності, а й шкодить її здоров”ю, так як зима ще поперед і ще не відомо які морози її чекають у неопалюваній квартирі.
Стаття 16 ЦК України передбачає , що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
У зв'язку з чим позивачка просить суд постановити рішення, яким зобов”язати Свердловський ПУВКХ списати борг, який є на лицевому рахунку їх квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та зобов'язати виконком Червонопартизанської міської ради надати позивачці дозвіл на встановлення індивідуального опалення.
В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги в повному обсязі, наполягала на задоволенні..
Представник відповідача Свердловського ПУВКХ позовні вимоги визнала, не заперечувала проти їх задоволення.
Представник відповідача Червонопартизанської міської ради в судове засідання не з'явилась, але надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнає, не заперечує проти їх задоволення.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Стаття 256 та 257 ЦК України передбачають, що позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Відповідно зі статтею 12 „Безнадійна заборгованість” закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР Свердловський ПУВКХ мав права по стягненню цей заборгованості, але він цим правом не скористався і тому він повинен списати цей борг як безнадійну заборгованість.
Згідно приписів ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На теперішній час ні один законодавчий акт не містить норм по те, що місцеві органи самоврядування через незрозуміло якийсь борг мають право відмовити людині на встановленні у квартирі індивідуального опалення. Тому дії Червонопартизанської міської ради по відмові позивачці у встановленні індивідуального опалення у квартирі, слід вважати незаконними.
Відповідно до ст. 16 ЦК України передбачає , що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до свідоцтва про право на спадщину /а.с.8/ ОСОБА_1 - позивачка по справі, отримала в спадщину квартиру, яка знаходиться за адресою : АДРЕСА_1.
Відповідно до свідоцтва про смерть № НОМЕР_1 від 26.01.2004 року /а.с.17/ батько позивачки ОСОБА_2 помер 15.08.2003 року.
Відповідно до довідки № 4216 виданої ДП „СА” ВПЧУЖКГ /а.с.18/ в кквартирі за адресою: АДРЕСА_1, проживає позивачка ОСОБА_1.
Керуючись ст.. 12 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств, ст.. 15,16, 20, 257 ЦК України, на підставі ст.ст. 118,119,120,152,217 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Зобов'язати Свердловський ПУВКХ списати борг, який є на лицевому рахунку квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та належить ОСОБА_1.
Зобов'язати виконком Червонопартизанської міської ради надати ОСОБА_1 дозвіл на встановлення індивідуального опалення у квартирі, яка розташована за адресою: місто Червонопартизанськ, вулиця Ворошилова, будинок 4, квартира 21.
Рішення суду набирає чинності у десятиденний термін з дня його проголошення.
На рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження до Апеляційного суду Луганської області у десятиденний термін з дня його проголошення.
Головуючий: