Судове рішення #4057870

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

 

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

17.02.09

Справа №2а-8226/08/5

 

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі суддіСидоренко Д.В. , при секретарі Джигіль В.Є. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну  справу 

за позовом  ОСОБА_1         

до   Управління Пенсійного фонду України  в Залізничному районі м.Сімферополя АР Крим             

про визнання дій протиправними та зобов'язання до нарахування щомісячної соціальної державної допомоги,

 

ВСТАНОВИВ:

 

 ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративногосуду АР Крим з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України  в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій неправомірними та зобов'язання до нарахування щомісячної соціальної державної допомоги за 2006-2007 роки.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є дитиною війни в розумінні Закону України “Про соціальний захист дітей війни” і має право на пільги, передбачені цим Законом. Зокрема, посилаючись на статтю 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, позивач зазначив, що він має право на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином - судовою повісткою.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином - судовою повісткою, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності. У письмових запереченнях на адміністративний позов проти позову заперечував з тих підстав, що позивач є дружиною померлого учасника війни та отримує підвищення до пенсії як дружина померлого учасника війни у розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, відповідно до ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни та, гарантіях їх соціального захисту». Згідно п.2 Заключних  положень Закону  України «Про соціальний захист дітей війни» особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів. 

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав. 

Правовий статус дітей війни та основи їх соціального захисту встановлені Законом України “Про соціальний захист дітей війни”.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дитина війни - особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років. 

ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_1, тобто станом на час закінчення Другої світової війни їй було менше 18 років, тому вона є особою, яка віднесена до категорій осіб, визнаних дітьми війни(а.с.6).

Статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” в редакції, яка діяла у 2006-2007р.р., було визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. 

Згідно п.2 Заключних  положень Закону  України «Про соціальний захист дітей війни» особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів.   

Як вбачається із заперечень відповідача та розпоряджень про перерахування пенсії ОСОБА_1 за 2006-2008роки позивач отримував доплату до пенсії як подружжя померлого учасника війни у розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, відповідно до ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни та, гарантіях їх соціального захисту».

За таких обставин, отримання позивачем доплати до пенсії відповідно до ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни та, гарантіях їх соціального захисту» виключає можливість отримання ним щомісячної державної соціальної допомоги, передбаченої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За таких обставин, позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні         17 лютого 2009 року.

У повному обсязі постанову складено 20 лютого 2009 року.

Керуючись ст.ст. 122, 158,160, 162,163, 167 КАС України, 

    

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

 

Постанова і набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського адміністративного апеляційного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

     

 

 

Суддя                                                                Сидоренко Д.В.

 

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація