ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відмову у прийнятті позовної заяви
р. |
|
|
Суддя , розглянувши матеріали
за позовом
до
про
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п.3, 4 ч.1 ст.63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо: у позовній заяві не вказано обставин, на яких грунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми; не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі.
Згідно п.п. 1.7 п.1 рекомендації президії Вищого господарського суду України від 11 квітня 2005 року N 04-5/639, заява про скасування рішення третейського суду подається в письмовій формі й підписується повноважною особою підприємства чи організації (у розумінні частини першої статті 1 ГПК України) або його (її) представником.
Відповідно до п.п. 1.8 рекомендації президії Вищого господарського суду України від 11 квітня 2005 року N 04-5/639, до заяви про скасування рішення третейського суду повинні бути додані: - оригінал або копія такого рішення. Відповідна копія має бути завірена: для постійно діючого третейського суду - головою цього суду або нотаріусом, для третейського суду ad hoc - у нотаріальному порядку; - довіреність чи інший документ, який підтверджує повноваження особи на підписання заяви.
Відповідно до п.п. 1.9 рекомендації президії Вищого господарського суду України від 11 квітня 2005 року N 04-5/639, недодержання умов подання заяви про скасування рішення третейського суду тягне за собою наслідки у вигляді відмови у прийнятті заяви або повернення заяви.
Згідно ч. 2 ст. 36 ГПК України письмові докази надаються суду в оригіналах чи належним чином засвідчених копіях.
До позовної заяви не надано належних доказів, що підтверджують викладені в позовній заяві обставини. Всупереч вищевикладеним вимогам ч. 2 ст. 36 ГПК України додані до позовної заяви світлокопія рішення третейського суду не засвідчені належним чином, оскільки всупереч Закону України „Про третейські суди” Рішення постійно діючого третейського суду не скріплено підписом керівника юридичної особи - засновника цього третейського суду, в той час, як подане рішення скріплено керівником засновника, що є підставою для повернення заяви в порядку, визначеному п.3 ч.1 ст.63 ГПК України.
Окрім того, додана до заяви постанова правління національного банку України, згідно якої призначено ліквідатора засвідчена лише на 1 аркуші постанови, аркуш, на якому вказано особу ліквідатора не засвідчений належним чином ні печаткою ні повноважним підписом особи, що є підставою для повернення позовної заяви в порядку п.3 ч.1 ст.63 ГПК України.
Більш того, Згідно п.п. 1.4 п.1 рекомендації президії Вищого господарського суду України від 11 квітня 2005 року N 04-5/639, частиною четвертою статті 51 Закону встановлено, що заяву про скасування рішення третейського суду може бути подано до компетентного суду протягом трьох місяців з дня прийняття рішення третейським судом. Законом не передбачено можливості відновлення цього строку. Тому у разі його пропуску з будь-яких причин місцевий господарський суд має ухвалою відмовити у прийнятті відповідної заяви.
Рішення третейського суду за умови його дійсності підписано 14.03.08р., в той час, як заява про скасування рішення подана скаржником -24.06.08р., тобто з порушенням строку звернення з відповідною заявою.
Керуючись ст62, п.3 ч.1 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У прийнятті заяви Відкритого акціонерного товариства "Європейський банк розвитку та заощаджень", м. Сімферополь про скасування рішення Постійно діючого міжрегіонального третейського суду при Асоціації "Українська третейська організація підприємств та фінансових установ" від 14.03.08р. по справі №01/23/08 відмовити.
Позовні матеріали повернути позивачу.
Суддя |
|
|
|
|
|
|
|
|