ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2015 р. м. Вінниця
Справа № 802/3993/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни,
за участю:
секретаря судового засідання: Череватої А.Ю.,
представника позивача: не з'явився,
представника відповідача: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів за податковим боргом,
в с т а н о в и в :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Вінницька об'єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Вінницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем рахується податковий борг (пеня), який виник внаслідок несплати ОСОБА_2 узгодженого податкового зобов'язання. А тому, враховуючи заяву про уточнення позовних вимог (вх.№24979 від 28.11.2014 року), позивач просить стягнути з ФОП ОСОБА_2 податковий борг в сумі 791,15 грн. в судовому порядку.
Ухвалою від 19.01.2015 року, занесеною в журнал судового засідання, судом, в порядку ст. 55 КАС України, замінено неналежного позивача - Вінницьку об'єднану державну податкову інспекцію ГУ Міндоходів у Вінницькій області її правонаступником - Вінницькою об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Вінницькій області.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи в порядку письмовому порядку, за наявними у ній доказами (вх.№753 від 19.01.2015 року). Одночасно зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Враховуючи зазначене, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за відсутності представника позивача.
Представник відповідача проти позову заперечила та просила в задоволенні позову відмовити. Заперечення щодо позову мотивувала тим, що відповідач раніше зверталась до податкового органу щодо надання інформації про наявну в неї податкову заборгованість. Податковим органом їй було надано відповідну інформацію з зазначенням суми заборгованості, яка була нею сплачена в добровільному порядку. Про наявність в ФОП ОСОБА_2 податкової заборгованості зі сплати пені Вінницька ДПІ не повідомила відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника відповідача, суд встановив наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрована Вінницькою районною державною адміністрацією 27.11.1998 року та перебуває на обліку у Вінницькій ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області з 05.01.1999 року.
01.03.2011 року податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №0000242308, згідно якого до ФОП ОСОБА_2 застосовано штрафні санкції в сумі 5872 грн., та 16.01.2012 року - податкове повідомлення-рішення №0000012308 на суму 2193 грн.
Зазначені податкові повідомлення - рішення отримані відповідачем 16.03.2011 та 01.02.2012 відповідно, що підтверджується поштовими повідомленнями (а.с.14, 16). Доказів щодо оскарження та скасування зазначених рішень позивача відповідачем не надано.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України, платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
Згідно підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Підпунктом 129.1.1 статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Судом встановлено, що за ФОП ОСОБА_2 рахується податковий борг (пеня) в загальній сумі 791,15 грн. Дана заборгованість виникла в зв'язку з несплатою відповідачем узгодженого податкового зобов'язання, в строки, встановлені законом, що підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с.18-23).
Відповідно до п. 59.1 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Згідно п. 14.1.175 ст. 14 ПК України, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, є податковим боргом суб'єкта господарювання.
Так, на виконання заходів стягнення податкового боргу податковим органом сформовано та надіслано відповідачу податкову вимогу від 04.08.2011 року № 1677 на суму 5872,00 грн., яка отримана 10.08.2011 року (а.с. 24).
Податкова заборгованість у встановлені законодавством строки відповідачем сплачена не була, податкову вимогу про сплату боргу не оскаржено.
Відповідно до вимог п. 87.11 ст. 87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Згідно ст. ст. 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості відповідач у встановлені законодавством строки до бюджету не сплатила, наявність у неї вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення адміністративного позову.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідент. код НОМЕР_1) до Державного бюджету України кошти в сумі 791,15 грн. ( сімсот дев'яносто одна гривня 15 коп. ).
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Заброцька Людмила Олександрівна